Chcete bydlet v Praze, ale nevíte, kde přesně?

0
10156

Sníte o životě v metropoli se vším, co k tomu patří? Jenomže Praha je velká a na jejích téměř 500 kilometrech čtverečních se nachází lokality mnohdy naprosto odlišného charakteru. Vybrat si tu správnou není snadné, protože každá nabízí tak trochu něco jiného. Proto přistupujte k výběru bydlení s rozvahou a důkladně se zamyslete nad tím, co od nového domova očekáváte.

Některé pražské čtvrti jsou prestižní, a tedy drahé. Jiné jsou populární díky přítomnosti zelených ploch a míst, kde lze ve volném čase relaxovat společně s celou rodinou. A samozřejmě narazíte také na poměrně levné lokality. Ty se však obvykle nechlubí tak dobrou občanskou vybaveností a dopravní dostupností.

Jak s těmito informacemi naložit? Předpokládáme, že nemáte neomezený rozpočet a případná úspora se vám bude odmítat velmi těžko. Přesto se snažte na pořízení bytu pohlížet jako na investici do budoucna – raději si připlaťte za bydlení v lepší lokalitě, protože jeho cena téměř jistě výrazně poroste. Developerských projektů v Praze nepřibývá jako šafránu a poptávka po nových bytech je velká. Tyto faktory tlačí ceny nemovitostí nahoru.

6 skvělých tipů, které by se vám mohly hodit

1) Nejlevnější nemovitosti najdete v okrajových lokalitách. Obvykle jde o panelové domy v nepříliš atraktivním prostředí.

2) Nezapomeňte si dohledat informace o stavu ovzduší ve vyhlédnuté lokalitě. Některé části Prahy jsou známé silným znečištěním.

3) Milovníci klidu preferují bydlení v městské části Praha 9, která se chlubí nejmenším počtem obyvatel na metr čtvereční.

4) Nejvíce zelených ploch připadá na Prahu 4.

5) Z hlediska prestiže jsou na tom nejlépe byty v Praze 1 a 2, které jsou zároveň nejdražší.

6) A co takhle „od všeho trochu“? Pro náročné rezidenty jsou jako stvořené byty Praha 3 v rámci moderního developerského projektu Byty Na Vackově.

Atraktivní lokalita nabízí skvělou občanskou vybavenost, dostatečné kulturní vyžití, blízkost zelených ploch a dobré dopravní spojení s ostatními městskými částmi. Podrobnější informace o bydlení na Vackově najdete na byty.navackove.cz.