4 zaručené způsoby, jak šetřit při tisku

0
1816

Když přijde řeč na papír, nestačí ho jen recyklovat. Pokud smýšlíte ekologicky, měla byste se snažit snížit celkovou spotřebu. A pokud jde o vaší domácí tiskárnu – vždy, když ji používáte, neutrácíte jen peníze za papír, ale především za barvu. Takže když začnete šetřit papírem, zároveň ušetříte i za tiskové kazety. Ale proč zůstávat v teoretické rovině, když vám můžeme poradit, jak na to?

Tiskněte jen to podstatné

Celkové náklady vám neušetří pouze levné tonery, ale spíše změna způsobu tisku. Pokud jste byla doposud zvyklá vždy bezmyšlenkovitě potvrdit dialogové okno a tisknout i to, co nepotřebujete, začněte přemýšlet. Označujte v textu jen to podstatné (používejte „print selection“) a vyhýbejte se zbytečnému tisku obrázků a fotek. Budete žasnout, jak moc se vaše spotřeba papírů a barvy okamžité sníží.

Používejte tablet nebo čtečku

Tisknete stohy papírů, protože je potřebujete mít vždy u sebe? Pořiďte si praktický tablet nebo čtečku, které vám umožní čtení dokumentů i vepisování poznámek. Jde o elegantní, praktické a velmi moderní řešení – přinese vám mnohem více výhod než „jen“ úsporu nákladů za tisk.

Nezapomínejte na korekturu

Jak často se vám stává, že vytisknete dokument a následně zjistíte, že jste v něm udělala několik faktických nebo gramatických chyb? Když si text přečtete důkladněji ještě před stiskem tlačítka na tiskárně, nebudete muset stránku tisknout znovu.

Rozesílejte elektronické pozvánky
Žijeme v době informačních technologií, a navíc – téměř každý má e-mailovou schránku. Předpokládáme, že jste ji zřídila i své babičce… Tak proč neposíláte pozvánky na narozeniny, párty a další akce čistě elektronicky? Neušetříte tím pouze za tisk, ale i za poštovné! Samozřejmě nejde pouze o pozvánky, ale i o zbylou komunikaci. Nespoléhejte se na to, že alternativní cartridge Samsung stojí zlomek toho, co originální náplně a rozesílejte e-mailem vše, co se se dá.