Fitness ručníky na sport i cestování

0
2087

Ručník je základním typem vybavení, které využíváme prakticky při všech sportovních a převážné většině volnočasových aktivit. Jedná se o jeden z předmětů, které si balíme do cestovních tašek, ať se chystáme kamkoliv, jelikož jej budeme pravděpodobně potřebovat, ať už účelově (sprchování po cvičení, osušení po plavání apod.) nebo pro nečekané potřeby. 

Běžné froté ručníky jsou obvykle poměrně špatně skladné a zároveň velmi pomalu vysychají, takže po použití vyžadují buď zabalení do vhodného voděodolného obalu. Zároveň jsou po osušení nasáklé vodou a stávají se relativně těžkými. 

Zkuste pro tyto účely nahradit klasický ručník moderním fitness ručníkem – vyznačuje se velmi dobrými funkčními a uživatelskými vlastnostmi.

Výhody fitness ručníků

Fitness ručníky byly primárně vyvinuty jako alternativa klasických froté ručníků, řešící jejich základní nedostatky. Froté ručníky jsou ideální především pro domácí použití, lze se do nich zabalit a poskytují poměrně velkou plochu, pokud je chceme využívat jako podložku. 

Obsah obrázku exteriér, osoba, pláž, voda

Popis byl vytvořen automaticky

Je-li ovšem potřeba dosáhnout rychlého osušení a vysoké míry skladnosti, představují fitness nebo sportovní ručníky mnohem větší uživatelský komfort. Mezi jejich hlavní výhody patří především:

  • vysoká nasákavost
  • rychlá vysýchavost
  • malý objem

Pořídíte-li si sportovní ručník, možná vás překvapí charakter, omak a tloušťka materiálu, z nějž je vyroben. 

Tyto jsou dány především technologií absorpce, již zajišťují mikrovlákna – na rozdíl od běžného froté ručníku, který je opatřen vlasem, jehož úkolem je na sebe vázat vlhkost, ručník z mikrovlákna odstraňuje vodu z pokožky přímo do tkaniny prostřednictvím sorpčních jevů, které mezi sebou vlákna vytváří. 

Stejným způsobem se také vlhkosti zbavuje, což z něj dělá rychleschnoucí ručník.

Užívání fitness ručníků

Fitness ručníky jsou obvykle malých rozměrů a ukládají se do speciálního obalu – taštičky, který je účinně odizoluje, takže v případě, že je ještě navlhlé vložíte do baťohu nebo sportovní tašky, nenasáknou od nich další věci. 

Obdobným způsobem, ale ve větších rozměrech, se vyrábí také fitness osušky. Jedná se v podstatě o stejný produkt s vetší plochou, do kterého je možné se zabalit, nebo jej použít jako podložku na lehátko. 

Osuška z mikrovlákna se vyznačuje obdobnými výhodami jako ručníky – potřebujete-li například osušku pro používání v rámci wellness aktivit, fitness osušku si rozhodně oblíbíte, jelikož rychle vysychá, a navíc dobře drží na těle a nemá tendenci se rozmotávat. 

Po použití ji lze navíc složit do velmi malého objemu, takže vám v tašce nebude zabírat neúměrně mnoho místa a zůstává i při nasáknutí velmi lehká. Fitness ručníky i osušky jsou proto ideální na cestování – velmi jednoduše se balí a můžete je nosit prakticky vždy u sebe.

Vyzkoušejte nové fitness ručníky značky Lifefit na stránkách rulyt.cz dodávané v praktickém pouzdře pro jednoduchý transport.