Jak nosit pončo

0
1615

Pončo se v současné době stává velmi oblíbeným módním a funkčním oděvem, který se hodí jak na běžné nošení, tak na sportování, zvláště, je-li vyrobeno ve speciální úpravě. 

Ponča je možné v současné době pořídit v různých materiálových, střihových i designových variantách a velmi dobře se osvědčí také v chladnějších měsících roku jako součást těhotenské módy, jelikož nabízí spoustu prostoru pro rostoucí bříško a správným způsobem zakrývá záda. 

Tento atraktivní oděv využijete v práci, při volnočasových aktivitách i na dovolené – v podstatě kamkoliv. Díky nepřebernému množství stylů a vizuálu si určitě vyberete to pravé.

Jaké druhy ponč lze pořídit

Pončo je typické především svým jednoduchým trojúhelníkovým střihem a převlékáním přes hlavu. Může být navíc opatřeno dodatečnými ozdobnými a účelovými prvky či aplikacemi, jako jsou kapsy nebo kapuce, případně zapínání. 

Speciální řešení ponč se zaměřuje především na materiál, který určuje, k jakému uplatnění by mělo být použito. Toto platí především u dámských ponč, které skýtají největší variabilitu, co do stylu a řešení.

Ponča pro běžné nošení

Klasické dámské pončo vyrobené z teplého materiálu (tlustší textilie, vlna) je obecně využíváno jako módní svrchní oděv nahrazující (dle izolačních schopností tkaniny či úpletu) svetr, bundu či kabát. 

Lze jej nosit na běžné oblečení do práce nebo na procházku a je v něm vždy příjemně teplo. Obvykle je řešeno jako pončo s kapucí, které dobře chrání i v případné zhoršené povětrnosti – pro tyto případy může být vybaveno prodlouženým zadním, či předním i zadním dílem, a podšívkou. 

Speciálním typem je pak upnuté pončo s rukávy, u kterého jsou tělové díly od těch rukávových odděleny přešitím. Rukávy mohou výt rovněž mírně nastaveny. Vlněná ponča bývají opatřená různými vzory, textilní naopak potisky nebo motivy. 

Hustota úpletu nebo tkaní udává schopnost ponča tělo ohřívat a izolovat. Ponča s řidším úpletem se obvykle používají jako ponča na procházky během letních nocí (po pláži), hrubé materiály se hodí na ponča pro nošení v zimních měsících.

Obsah obrázku exteriér, osoba, skála, muž

Popis byl vytvořen automaticky

Ponča na sportování

Sportovní ponča bývají vyrobeny z pevnějších materiálů právě kvůli předpokladu zhoršeného venkovního počasí a nutnosti lépe odizolovat rozehřáté tělo. 

Sportovní ponča je možné pořídit v dámských, bánských i dětských velikostech a ve variabilních, velmi pestrých designech. Speciálním typem sportovních ponč je pak ručníkové pončo standardně vyrobené ze savého materiálu, které je určeno především k osušení a zahřátí po plavání. 

Ručníková ponča lze používat také přímo jako osušku, lze na nich sedět či ležet na pláži, koupališti nebo lehátku u krytého bazénu – poskytují poměrně širokou podložku s kapucí, kterou si lze roztáhnout jako podložku pod hlavu.