Všechno, co jste chtěli vědět o online jazykových kurzech, ale báli jste se zeptat

0
1838

Do e-mailových schránek i na sociální sítě nám často přistávají dotazy na online výuku jazyků. Lidé na tuto podoby učení nejsou zvyklí, takže je logické, že jsou často skeptičtí. Mnohdy však výuku vyzkouší a jsou příjemně překvapení. 

Určitě i vy máte něco, co vás o online výuce zajímá. Než začnete žhavit dráty, přečtěte si náš článek, který shrnuje nejčastější věci, které lidi zajímají o online jazykových kurzech.

Obsah obrázku interiér, elektronika, přenosný počítač, počítač

Popis byl vytvořen automaticky

Co k online výuce potřebuji?

Je to vlastně hodně jednoduché. Jedna věc je základní – připojení k internetu. Pak vám stačí pouze počítač či notebook nebo si vystačíte i s mobilem. Svůj jazykový kurz tedy můžete absolvovat odkudkoliv, kde máte internet.

Je dobré používat sluchátka, díky kterým se zvuk neodráží a neslyšíte si navzájem ozvěny. Mikrofon mají často právě sluchátka, nebo je zabudován v noteboocích i telefonech. Kamera je pak příjemné plus, ale není úplnou nutností.

Na jaké platformě výuka probíhá? Musím si něco instalovat?

Platformy či nástroje si lektoři vybírají často podle toho, co jim nejvíc vyhovuje. Je to hodně individuální – někteří používají pro online hodiny Skype, Zoom, nebo třeba Microsoft Teams. Jako offline podporu je možno používat Moodle nebo například Google Classroom.

Většina programů vyžaduje instalaci do Vašeho počítače nebo mobilu. Ale nemusíte mít obavy, tyto nástroje jsou programovány tak, aby byly uživatelsky příjemné a dobře jste se v nich vyznali. Často jsou plně v češtině! Vaše Skype výuka se tak stává jednoduchou záležitostí. 

Obsah obrázku osoba, přenosný počítač, počítač, stůl

Popis byl vytvořen automaticky

Jsou hodiny vždy online ve stejný čas?

Záleží vždy na Vaší domluvě s lektorem. Skupinové lekce často probíhají ve stejný čas, ty individuální si můžete měnit podle Vaší potřeby. Online lekce se také mohou střídat s offline lekcemi, během kterých Vám lektoři připravují materiály, se kterými pracujete v rámci samostudia. 

Když nemůžu na hodinu online, přijdu o tu hodinu úplně?

Každému z nás se může stát, že nám do výuky něco neodkladného vleze. V případě individuálních kurzů si můžete hodinu přesunout předem na jiný termín tak, abyste ji bez problému stíhali.

V kurzech skupinových se můžete s lektorem domluvit, že by vám online lekci nahrál – nepřijdete tak o nic a hodinu si můžete pustit zpětně, abyste věděli, co se probíralo. Vše je o domluvě. Znáte to – holá huba, holé neštěstí!

Obsah obrázku počítač, klávesnice, interiér, vsedě

Popis byl vytvořen automaticky

Není online výuka jazyků jenom pro mladé?

Ale kdeže. Často za námi studenti chodí s tím, že pro ně už online výuka není. Snažíme se je motivovat k tomu, aby online jazykový kurz aspoň zkusili. Jakmile se do toho dostanete, začnete využívat a užívat si všech výhod, které online výuka nabízí. Tak se nebojte a pojďte do toho!

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Tak napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám na všechny otázky ochotně odpoví a pomohou vám online výuku zařídit. Nikdy to nebylo jednodušší!