4 skvělé tipy, jak dětem usnadnit učení angličtiny

0
3477

Děti jsou naše radost a většina z nás by se pro ně doslova přetrhla. Předpokládáme, že jste na tom podobně a udělala byste pro své ratolesti vše, co jim vidíte na očích. Zároveň určitě chcete, aby byly v dospělosti šťastné a dařilo se jim i po kariérní stránce. Ačkoliv to bude do značné míry pouze a jenom v jejich režii, můžete se přeci jen trochu přičinit – dejte jim pevné základy angličtiny!

Znalost anglického jazyka je v dnešní době standardem a dá se předpokládat, že tomu tak bude i v budoucnu. Ale v kolika letech by se děti měly začít učit hovořit druhou řečí? Odborníci mají jasno a shodují se, že ideální je předškolní věk, protože právě tehdy mozek absorbuje informace mnohem efektivněji než v dospělosti. Zároveň se tvoří jazyková centra a dítko má mnohem větší šanci, že v dospělosti bude mluvit plynule, než kdyby s výukou začalo až v pozdějším věku.

A teď to podstatné. Chcete-li svým dětem výuku angličtiny usnadnit, držte se následujících tipů!

1) Vizualizace

Děti se lépe učí slovíčka pomocí skutečných předmětů a obrázků. Vizualizace je efektivnější než cokoliv jiného. Pokud sama hovoříte anglicky, zařaďte konverzaci do běžných činností – třeba na procházce v parku, při uklízení apod.

2) Pravidelnost

Děti by měly být v kontaktu s cizím jazykem co nejčastěji, a to v různých formách. Přihlášení ratolestí na kurz, který pořádá renomovaná jazyková škola Praha, je jistě perfektní základ, ale nezapomínejte jim pouštět anglické písničky, videa či pohádky, aby angličtinu slyšely každý den.

3) Hravá forma

Podaří-li se vám děti zaujmout nějakou hrou, ani si neuvědomí, že se učí. A protože současná generace miluje elektroniku, dopřejte jim alespoň na pár minut denně smartphone nebo počítač, kde si mohou zahrát jednoduché hry. Samozřejmě v angličtině!

4) Důslednost a opakování

Udělejte si dlouhodobý plán a určete si, že se dítě každý den naučí dva nová slovíčka. Za rok jich bude umět 730, což je solidní slovní zásoba. A když si bude slovíčka průběžně opakovat, zafixuje si je. S přehledem pak v pozdějším věku zvládne i kurzy Starters, Movers, Flyers.