Hypotéka na družstevní byt

0
4098

Hypotéka na družstevní byt se dá lehce přirovnat k americké hypotéce. Ale opravdu jenom lehce, protože v tomto případě se jedná sice o hypotéku, u které platí zástava nemovitosti, avšak peníze se mohou použít jakýmkoliv účelem. Obdobně by se tento způsob hypotéky dal přirovnat k hypotéce na družstevní byt.

S vlastním bydlením mají v dnešní době problém nejenom mladé páry, ale také rodiny s dětmi i starší občané například v důchodovém věku. Největší problém je právě s bydlením v bytech. Bytů je pořád nedostatek a jejich prodej se pohybuje v závratných výšinách. Na koupi běžného bytu proto nejeden z nás se svými příjmy nebo našetřenými úsporami nestačí. Chcete si také zařídit vlastní bydlení? Přemýšlíte o koupi bytu? Chcete získat bydlení co nejlevněji a slyšeli jste, že družstevní byty vycházejí podstatně levněji? Přesně tak! Opravdu tomu tak je, jenomže získat hypotéku nebo finance na koupi, byť levnějšího družstevního bytu, je velice obtížné a složité. Tedy pokud nemáte do zástavy jinou vlastní nemovitost, v tom případě by to pro vás bylo daleko jednodušší. Vždy totiž můžete ručit zástavou jiné nemovitosti. Ovšem v případě, kdy jste například v pronájmu a nemáte našetřené úspory, tak podobnou situaci vyřeší jedině hypotéka.

Hypotéka na družstevní byt je možná

Možná jste si mysleli, že na družstevní byt se ani peníze sehnat nedají. To však není pravda. Naše společnost poskytuje hypotéky právě i na tuto formu bydlení. Ovšem získání hypotéky například u banky je velice složité a často si také musíte dávat pozor na vysoký úrok. Jak tedy vlastně celá situace probíhá? Ve většině případů se jedná o odkoupení podílu od bytového družstva. Tímto odkoupeným podílem přechází byt do vašeho osobního vlastnictví a tím se zajistí zástava nemovitosti. Odkoupení podílu od bytového družstva totiž vychází levněji než koupě bydlení do osobního vlastnictví. Udělejte první krůček k tomu, abyste si konečně mohli zajistit své vlastní bydlení. Být pánem domu je velice příjemný pocit, který si jistě i vy budete moci zanedlouho užívat.