Vyzkoušejte darování plazmy a zajistěte si hezký přivýdělek

0
1686

Každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy bude potřebovat krevní transfuzi nebo pomoc v podobě krevní plazmy. Za tímto účelem u nás i ve světě fungují kvalitní odběrová centra, kde se o vás skvěle postarají a za finanční odměnu (nebo bez ní, pokud si ji nepřejete), vám odeberou z krve plazmu. To vše trvá asi hodinu, během níž si při odběru hezky odpočinete.

Kde v Praze na odběr?

V hlavním městě najdete hned dvě odborová centra společnosti Europlasma. Jedno je na Chodově a druhé na Černém Mostě. Darování plazmy Praha je zde k dispozici již od roku 2009, kdy vznikla první pobočka – ta na Chodově. Druhá přišla na řadu o šest let později.

Obě odběrová centra jsou na špičkové úrovni a budete se v nich cítit velmi komfortně. K dispozici vám bude Wi-Fi zdarma, televize i časopisy, a po odběru studený nápoj a malá svačinka. Za každý úspěšný odběr vám náleží finanční kompenzace ve výši 700 Kč. Budete-li chodit na odběry pravidelně, ročně si můžete přijít až na 18 200 Kč. Díky tomu si možná nebudete muset brát úvěr, kterého se vždy během roku zbavíte, ale pak peníze opět potřebujete a berete si úvěr nový. Je pravda, že úvěr pro podnikatele, který bývá zpravidla na zcela jiné sumy, tím asi nevyřešíte. Ale o to ani nejde…

Jak odběr plazmy probíhá

Oddělit z krve plazmu pomáhá plazmaferéza. Je to postup, při němž je z krve oddělena její tekutá část a pevné součásti jsou vráceny zpět do krve dárce či pacienta. Její účel může být léčebný nebo za účelem zpracování pro výrobu životně důležitých léků. Plazmaferéza probíhá stejně, jako klasický odběr krve a celý odběr trvá asi 45 minut.

Zaregistrujte se ke svému prvnímu odběru a pobídněte i někoho ze svých přátel nebo z rodiny. Ve dvou se to lépe táhne. A pomůžete většímu počtu lidí.