Stříbrný prsten: Koho překvapit právě takovým šperkem?

0
1878

Stříbrné prsteny a šperky obecně jsou oblíbenou volbou při výběru dárku pro naše nejbližší. Stříbro je totiž nestárnoucím kovem, který krásně vypadá, hodí se ke všemu a navíc nestojí majlant. K jaké příležitosti právě stříbrný prsten koupit a pro koho bude takový šperk ideálním dárkem?

Stříbrný prsten na důkaz lásky, přátelství i díků

Pokud se rozhodnete koupit stříbrný prsten své přítelkyni, manželce nebo mamince, věřte, že právě takový šperk obdarovanou vždy potěší. Stříbrné šperky jsou totiž oblíbeným doplňkem žen i mužů už po dlouhá léta. Kromě jejich lesku je to třeba i díky jejich ceně – šperky ze stříbra jsou totiž dostupnou variantou, jak dopřát lesklý kroužek či náhrdelník našim blízkým i v případě, že se nám zrovna nehodí kupovat drahokamy. Stříbrné šperky tak můžete koupit jak na důkaz lásky své partnerce či partnerovi, tak i jako milý dárek kamarádce k životnímu jubileu. Šperk je totiž za každých okolností milý dárek, který nikdy neurazí, a navíc se může stát symbolem společného vztahu. Ať už toho kamarádského, partnerského nebo rodinného. Stříbrný prstýnek můžete darovat k narozeninám nebo k významnému milníku v životě – v každém případě si můžete být jisti, že udělá obdarovanému nebo obdarované radost a stane se jeho významnou součástí.

Nesmrtelné stříbro – sázka na jistotu

Ačkoliv už dávno neplatí, že by se stříbro a zlato nedalo kombinovat, a právě tyto dvě barvy kovů spolu vytváří často na pohled příjemnou harmonii, stříbrné šperky zůstávají nečím, co v našich šperkovnicích nemůže chybět. Důvodem je jejich variabilita – stříbrné prstýnky, hodinky nebo náušnice totiž sladíte doslova se vším. Pokud zvolíte při výběru šperků jednoduché varianty bez složitějších aplikací, nemusíte se bát, že by obdarované například prsten znemožnil oblékat se ve stylu, na který je běžně zvyklá. Fantazii se ale meze nekladou, a proto pokud sháníte šperk, který bude vaše maminka nebo partnerka nosit spíše příležitostně, nemusíte se bát při výběru trochu experimentovat a pořídit prsten výraznějšího designu.

Jak o stříbro pečovat?

Stříbro je mnohem levnější než jiné kovy, které se ve šperkařství využívají. I přesto, že jsou šperky právě ze stříbra méně odolné a vyžadují pravidelnou péči, není třeba se kvality  a jejich údržby bát. V běžné drogerii seženete přípravek právě na čištění stříbra a šperků z něj, majitelé stříbrných šperků je ale často nosí vyčistit i do klenotnictví. Díky tomu mohou stříbrné náušnice, prsteny i řetízky vypadat stále jako nové a udržet si tak svůj lesk i barvu. 

Kdy se stříbro nehodí?

Říká se, že stříbrné šperky sice vydrží dlouhá léta, ale kvůli jejich měkkosti je na nich často vidět příběh, který mají za sebou. Pokud tedy sháníte zásnubní nebo snubní prsten, zvolte raději tvrdší a odolnější materiál, jakým je například zlato. Stříbru se ale ani u snubních nebo zásnubních prstýnků nemusíte vyhýbat v případě, že nemáte v plánu prsteny nosit každý den, ale spíše jen na významnou příležitost a v celkovém rozpočtu se vám hodí ušetřit peníze.

Stříbrné šperky jsou zkrátka něčím, co nikdy nevyjde z módy. Nemusíte se tak obávat toho, že by právě stříbrný kroužek na prst byl špatným dárkem.