Vychází zajímavá kniha o ženském byznysu

0
954

Zajímají vás příběhy silných a odvážných žen, jejichž jména si často připomínáme každý den? Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek doporučuje novou knihu o ženském byznysu s názvem Podnikatelka nebo Popelka. Zajímavé publikaci se věnovala i předsedkyně asociace Kateřina Haring v jednom z červnových dílů podcastu Podnikatelka. Autorkou čtivých svěžím stylem napsaných příběhů mezinárodně proslavených podnikatelek napříč historií je Jana Geršlová, profesorka Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Publikaci vydalo nakladatelství Professional Publishing.

Dějiny podnikání znají řadu příkladů žen podnikatelek, které se staly průkopnicemi v řadě odvětví i přes množství tehdejších společenských předsudků či restrikcí. Knížka Jany Geršlové přináší příběhy šestnácti odvážných žen, které se svými nápady a svou prací trvale zapsaly do dějin podnikání. Dozvíme se tak například příběh Marie Tussaud, Melitty Benz, Anny Sacher, Coco Chanel, Aenne Burdy, Helene Rubinstein, Elisabeth Arden a dalších. 

„Společný jmenovatel v knize popsaných podnikatelek je ten, že známe jejich jména, ale neznáme jejich fascinující příběhy. Čerpala jsem z německé literatury, jelikož mým druhým oborem je germanistika, a dostala jsem se k pramenům, které jsme u nás vůbec neměli. Byl to i šok, mnoho autorů jsem sama vůbec neznala,“ říká Geršlová. Na osudech jednotlivých podnikatelek je vidět, že když žena něco chce, tak toho dosáhne. „Líbí se mi citát Estée Lauder, že tam, kam se dostala, se nedostala proto, že chtěla, ale proto, že na tom pracovala. A tak to měly všechny, o kterých jsem psala, byť každá za trochu jiných okolností,“ dodává Geršlová.

O ČMAPM

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek byla založena v roce 1995. Sdružuje ženy, které pomáhají ostatním podnikatelkám a manažerkám uplatnit se v profesním životě a naučit se jej skloubit nejen s rodinným životem, ale i se svým osobním rozvojem. Další informace o asociaci lze nalézt na webových stránkách https://www.cmapm.cz/.