Kdo peníze nemá, ten si je půjčuje

0
1484

Protože je lidem peněz k životu nezbytně zapotřebí, lze si je rozdělit do dvou skupin. Ty lidi, ne ty peníze. Na ty, kteří je mají, a ty, kteří je nemají. A je nasnadě, že ti druzí usilují o to, aby se ocitli mezi těmi prvně zmíněnými.

Ovšem usilovat o získání finančních prostředků a získat je, to jsou dvě různé věci. A ne vždy je taková snaha korunována úspěchem. 

Má-li mít totiž někdo, kdo má vážné finanční potíže, naději na získání tolik potřebných finančních prostředků, musí mít často to štěstí, že mu cestu zkříží nebankovní hypotéky bez registru. A to proto, že jedině u těchto produktů nebankovního sektoru je víceméně zaručeno, že se člověku dostane oněch vytoužených peněz. Všude jinde může mít smůlu.

Proč je tomu tak?

U takovýchto nebankovních hypoték totiž hraje rozhodující roli schopnost žadatele zaručit se za půjčené peníze nemovitostí odpovídající hodnoty. Tuto musí mít, případně musí sehnat někoho třetího, kdo mu dá k tomuto účelu k dispozici nějakou nemovitost svoji.

Výhodou je pak to, že jakmile zde jeden vyhoví, nemusí se už obávat ani tradičních bankovních strašáků, jako jsou 

  • potřeba mít dostatečné příjmy
  • potřeba mít čisté registry dlužníků
  • a třeba i potřeba mít ručitele, dobře vypadající daňové přiznání, majetek a kdo ví, co všechno ještě

U nebankovních hypoték stačí nabídnout nemovitost, zaslat e-mailem několik jejích snímků k posouzení, vyplnit jednoduchý formulář na internetu, dohodnout se se zástupcem poskytovatele na všech podrobnostech, doložit vše nezbytné, podepsat smlouvu a nechat si peníze – až sedmdesát procent odhadní ceny zmíněné nemovitosti – převést na účet, odkud už si je lze vybírat a používat na cokoliv.

A pak se půjčené peníze sice musí splácet, ovšem za podmínek, jež jsou sjednány předem a jež dotyčného dlužníka nikterak neohrožují.

Splátky tu bývají velmi příznivé, úroky též, je tu možnost splácet i velice dlouho, a naopak vrátit vše i kdykoliv předčasně a bez sankcí a ušetřit tak na úrocích. Nejsou tu žádné poplatky předem, žádné záludnosti ukryté v komplikované smlouvě. Vše je tu férové.

A to je logicky neocenitelné. Protože s každým člověkem, který si vezme podobnou půjčku, u nás klesne počet těch, kdo peníze nemají, a přibude těch, kdo je mají. A budou-li rozumní, už je vždy mít budou.