Vybíráme kabelku

0
1735

Kabelka patří k základním doplňkům ženy. Podle čeho vybrat tu pravou? A jak ji sladit s outfitem?

Toužíte-li po dokonalosti, slaďte svou kabelku se svým oblečením a dalšími doplňky. Pravidlo, že kabelka by měla být ve stejné barvě, se stejnou strukturou a stejného designu jako obutí, už ale dávno neplatí. Naopak můžete jít třeba cestou kontrastu. Velmi působivá je kombinace například bílé kabelky a černých bot. Klasikou samozřejmě je jednobarevná kombinace, tedy černá kabelka k černým botám.

Velká versus malá kabelka

Některými módními zákonitostmi ale je vhodné se řídit. Například velké kabelky se hodí spíše ke sportovním outfitům stejně jako modelům určeným pro běžné nošení. Na ples či do divadla si zase vezmete spíše kabelku menší či tzv. psaníčko.

Peněženky a opasky

Jednobarevnou kabelku ale můžete kombinovat i s dalšími doplňky. Sladit s kabelkou se však můžete pokusit třeba i šálu, šátek či opasek. To platí jak na dámské, tak i pánské opasky, které ženy často upřednostňují u tzv. streetových modelů. Potrpíte-li si na detaily, nepodceňujte ani výběr správné dámské peněženky. Některé značky nabízejí kabelky a peněženky v jednom setu.

Intenzivní barvy a výrazné vzory

V každém případě se snažte vyvarovat kombinování materiálů. K espadrilkám si proto vezměte spíše látkovou kabelku, nebo plátěný batoh. Oříškem je kombinování kabelek intenzivních barev a výrazných vzorů. Taková kabelka se zřejmě stane středobodem vašeho outfitu. Proto k ní zvolte v ostatních ohledech spíše nenápadný outfit. Jedině v kombinaci s ním náležitě vynikne.

Kabelka podle postavy

Kabelku je vhodné vybírat také s přihlédnutím k typu postavy. Například korpulentnější ženy by měly upřednostňovat kabelky přes na rameno. Dámám nižšího vzrůstu sluší kabelky na krátkém popruhu, ženám štíhlým a vysokým naopak na tom dlouhém.