Umělý trávník – výhody, které oceníte

0
1594

Kdo by nechtěl mít nádherně zelenou a vždy upravenou trávu na své zahradě nebo kolem svého domu? Umělý trávník je skvělý v tom, že díky němu vám odpadne spousta starostí a časové náročnosti na údržbu. Už žádné sekání, hnojení, odplevelování a pravidelné zavlažování. 

Výhody, které vás přesvědčí

Pokud teprve váháte a nevíte, zda si umělý trávník pořídit, možná potřebujete vědět pár důležitých věcí, které vám rozhodování mohou usnadnit. Umělá tráva je výhodná zejména v tom, že vám odpadnou veškeré starosti a vysoké náklady spojené s údržbou. Jedná se hlavně o pravidelné kosení nebo sekání a s tím spojeným odstraňováním bioodpadu, odpadá také pravidelné zavlažování – což přináší velmi výraznou úsporu vody. 

A v době, kdy je voda čím dál vzácnější a také dražší to není k zahození. Už nebude potřeba ani žádná aplikace hnojiv, nebudete se muset děsit škůdců a ztrácet čas už nemusíte ani odplevelováním nebo ořezáváním krajů.

Jak ho vybírat

Při výběru svého umělého trávníku se zaměřte především na výšku, tloušťku a hustotu travních vláken. Právě tyto tři aspekty jsou nedůležitější pro to, aby trávník vypadal jako živý. Obecně tak platí, že čím vyšší, hustší a tlustší jsou travní vlákna, tím více bude trávník vypadat věrohodněji. Velmi důležitý ukazatel kvality je i délka záruční lhůty trávníku. Ta totiž přímo odráží jeho odolnost vůči ultrafialovému záření. Platí zde, že čím delší je poskytovaná záruční lhůta, tím vyšší je odolnost trávníku vůči UV záření. Samozřejmě, že čím menší odolnost proti UV záření je, tím dříve bude trávník blednout a ztrácet svou barvu.

Tipy na instalaci

Nainstalovat umělou trávu není vůbec složité. Zpravidla se pokládá na připravený podklad. Pokud se jedná o dřevo, beton nebo střešní izolaci, používá se speciální lepidlo nebo lepicí pásky. V případě, že se instaluje přímo místo přírodního trávníku, je vždy zapotřebí připravit podloží ze zhutněného drceného kameniva. Poté je dobré použít podkladní textilii. Pak už se může přímo instalovat stejně jako koberec umělá tráva. 

Užijte si pohled na vaši stále krásnou zahradu. Je to hračka.