Rádi si povídáte s kolegy? Těmto tématům byste se měli vyhnout

0
1974

V pracovním prostředí strávíme denně mnoho času a rozhovory s kolegy k ní neodmyslitelně patří. Někdy se i stává, že si v práci s kolegy povídáme častěji než se svými přáteli. I přesto jsou nějaká témata, která pro pracovní prostředí nejsou vhodná a je lepší rozhovory o nich nechat na nějaké přátelské posezení nad skleničkou nebo u dobrého jídla. Jakým tématům konverzace je lepší se v práci vyhnout?

Drby a pomluvy

Drbům a pomluvám je nejlepší se vyhnout v jakékoliv komunikaci. U spolupracovníků to ale platí dvojnásob. Zvláště co se týká nadávání na vaši předchozí práci nebo bývalé kolegy. I v případě, že vám vaše minulá pracovní pozice nevyhovovala nebo byl váš kolega opravdu špatný člověk, pokud možno se tomuto tématu vyhýbejte. Nepůsobí to dobře a váš zaměstnanec nebo kolega možná dostane pocit, že je jen otázkou času než se budete takto vyjadřovat o něm. Vyhněte se i pomlouvání současných kolegů. Nikdy nevíte, co může vše pomluva způsobit a jestli se nedostane někam, kam by neměla a nezasáhne citlivé místo.

Zbytečné drama

Dvě slova na P mohou vztahy na pracovišti opravdu zamávat – je to politika a peníze. Politika možná bývá často tématem rozhovorů mezi kolegy, jestli se ale na pracovišti nachází lidé s výrazně odlišnými politickými názory, může to vést jen k neshodám a zbytečným hádkám. Proto by se politika do práce zkrátka plést neměla. A peníze jsou nebezpečným územím. Pokud by začali všichni zaměstnanci vzájemně probírat, kdo dostává kolik peněz na výplatní pásce, povede to jen k závisti a zpochybňování toho, jestli si ostatní ty peníze navíc opravdu zaslouží.

Příliš osobní informace

I když s kolegy z práce trávíte spoustu času, pravděpodobně to nejsou vaši přátelé. Proto není vhodné s nimi rozebírat příliš osobní věci. Vyhněte se zdravotním problémům a osobním záležitostem z vašeho rodinného nebo manželského života, taktéž i úvahám o změně zaměstnání a jiných pracovních nabídkách. Nikoho nezajímá, jaký intimní problém tento týden zrovna řešíte se svým partnerem, ani že vás celou noc bodalo v kříži tak, že jste se nemohli ani nadechnout. Proto rozhovory o rodinných záležitostech tak nepřehánějte. Pokud máte zdravotní potíže, které vám ztěžují práci nebo ji dokonce znemožňují, místo nekončícího stěžování si o tom raději informujte svého nadřízeného a zkuste se domluvit na tom, jak danou komplikaci co nejlépe vyřešit.