Pojďte se s námi zatoulat do výroby plechových hraček

0
1365

Beruška, která nikdy nespadne ze stolu, traktor Zetor, se kterým si už hrál Váš dědeček, lanovka, jeřáb a mnoho dalších, to jsou plechové hračky tradičního českého výrobce firmy KOVAP. Pokud Vás zajímá, jak se takové fenomenální hračky vyrábějí, zveme Vás na virtuální prohlídku výrobního závodu společnosti. Tento závod se nachází v malebném podhůří Orlických hor v malebné vesničce Doly. 

Prostřednictvím nového videa Vás zavedou do jednotlivých fázích výroby jako je např. kovoobrábění, lisování plechu i plastu, tlakové lití zinku a samozřejmě ofsetový tisk plechu. Uvidíte nejdůležitější motor výroby, a to jsou zaměstnanci firmy, někteří z nich ve firmě pracují celý život. Pod rukama těchto lidí se kus plechu, šroubků a matiček mění v hračku, která spojuje – sehrává všechny generace a kouzlí nejeden úsměv na tváři. 

Kromě videa vznikl ještě nový katalog výrobků. Firma, jejíž historie sahá až do roku 1946, chtěla seznámit nejenom fanoušky se všemi výrobky. Výrobky jsou nově nafoceny v moderním čistém stylu. V katalogu nechybí ani podrobný popis všech fází výroby a podíváte se do nitra mechanických hraček.  Katalog i video si můžete prohlédnout zde: O značce (kovap.cz)