Prevence a podpora léčby kvasinkové infekce

0
1667

Kvasinková infekce je velice nepříjemná komplikace, která během života alespoň jednou postihla každou ženu. Do jisté míry je totiž nezaviněná životním stylem či hygienou a může propuknout i v závislosti na okolních vlivech či hormonálních změnách. Jaká je ale ideální prevence a podpora léčby? Na to se podíváme v dnešním článku.

Jak funguje léčba v případě kvasinkové infekce?

Jakmile propukne kvasinková infekce, léčba je závislá především na potřebě srovnat organismus a to začíná od trávicího traktu. Přemnožení některých druhů přirozených kvasinek totiž může napomáhat i příliš kyselé vnitřní prostředí a součástí léčby je tak pochopitelně i lehká dieta. 

Kvasinková infekce je od svého vzniku přes existenci závislá právě na příjmu konkrétních živin. Kvasinky daného typu se přirozeně vyskytují v ženském těle a to například v ústní dutině i v oblasti intimních partií. Pokud je zažívání vystaveno například velkému množství nezpracovaného cukru, tak se tvoří kyselé prostředí a to v intimních partiích může vést k velkému přemnožení. Jakmile se vyrovná hladina živin v těle, tak se začne postupně do normálu dostávat i množství kvasinek.

Jaká je podpora kvasinkové infekce?

Jak už bylo řečeno, kvasinková infekce není zpravidla vždy zaviněná. A to by se hodilo i podtrhnout. Spousta žen a dívek se s ní setká, aniž by neporušovala intimní hygienu. To je ale zároveň i jednou ze základních preventivních nástrojů. 

Vedle intimní hygieny dokáže fungovat jako prevence také skladba jídelníčku, která nedovolí přemnožování kvasinek v kyselém prostředí. Nemusíte se kvůli tomu nijak omezovat, hlavní je aby strava byla ideálně co nejpestřejší a nebylo v ní příliš mnoho prefabrikovaného bílého cukru. Za zmínku stojí i fakt, že propuknutí kvasinkové infekce mohou napomoci i antibiotika!