Před čím vším se dnes můžete chránit?

0
1443

Ženy se od mužů mimo jiné odlišují tím, že většinu aspektů života dopředu analyzují a představují si všechny možné scénáře, díky čemuž posléze nejsou tolik překvapené tím, když k některému z nich dojde. Někdy je takové počínání spíše na škodu, ale v drtivé většině případů se jedná o skvělou vlastnost, která vás uchrání před mnoha budoucími potížemi. Dále si pak také mnohem více uvědomují, že prevence je skutečně důležitou součástí ochrany našich životů a proto je jí zapotřebí věnovat zvýšenou pozornost. Jak se dnes vlastně můžete preventivně chránit? A proti čemu? To vám nastíníme v následujících řádcích.

Jaká opatření je na místě vykonat?

  • pojistit si majetek
  • pojistit se proti nahodilému poškození
  • prodloužit si záruku u různých přístrojů v domácnosti

Jako první jsme do toho žebříčku zařadily situaci, kdy například vinou požáru, povodní nebo sousedovi rozbité pračky dojde k poškození vašeho majetku. Napáchané škody se mohou vyšplhat až do řádek deseti tisíců. Pokud všechno nechcete platit ze své kapsy, tak majetkové pojištění je pro vás jako stvořené. Díky němu se totiž o odškodnění a pokrytí výdajů postará zvolená pojišťovna. Zároveň se jako bonus kryjete také proti tomu, když například v obchodě shodíte drahou lahev na zem.

V životě často dochází k problémům ve chvílích, kdy to nejméně očekáváte. Jdete třeba s tabletem po pokoji a najednou vám vyklouzne z ruky a pádem o zem se zcela rozbije. K naštvání, co říkáte? S touto situací vám opět pomůže pojištění, konkrétně pojištění nahodilého poškození, které se dá využít i v dalším extrémním případě. Onen tablet si s sebou možná berete do práce a jednoho dne prostě zmizí. Hledání zloděje je nereálné, takže se s ním můžete rovnou rozloučit. Zmíněné pojištění ovšem kryje i tyto škody.

Spotřebiče a přístroje odcházejí, myslete dopředu

Investice do elektroniky a různých spotřebičů v domácnosti stojí opravdu značné peníze. O to horší je chvíle, když už je několik týdnů po záruční době a například pračka z ničeho nic přestane fungovat. Rizikové roky jsou většinou ty, které nejsou pojištění v rámci základního balíčku. Pojištění prodloužené záruky vám dovolí krýt i ty škody, které přicházejí po záruce. Díky němu se v okamžicích potřeby můžete spolehnout na to, že náklady na opravu nebo koupi nového spotřebiče nepůjdou za vámi.