Zapomeňte na sektor, budoucnost patří atypu

0
1445

Žijete v malém bytě nebo jste se snad nadchli pro mezonet? Ať tak, či tak, čeká na vás rozhodování, jakým nábytkem místnosti efektivně a účelně zařídit. Už nyní vám můžeme pošeptat do ouška, že se sektorovým nábytkem zcela jistě neuspějete. Každý centimetr a zkosení navíc se počítá.

Moderní byty si žádají atypické vybavení. Klasické prodejny většinou neumí uspokojit potřeby stále náročnějších zákazníků, kteří mají v úmyslu kombinovat styly, materiály a maximálně přitom využít prostoru. Nastává peripetie, kde potřebné kusy nábytku pořídit. Lidé manuálně zručnější si dokážou poradit a improvizovat, ti méně šikovní musí spoléhat na to, že najdou schopného řemeslníka, který jejich požadavky splní.

Není řemeslník jako řemeslník

Pomoc s řešením interiérové otázky umí truhlář a čalouník. Truhlářství v Praze patří mezi řady specialistů, kteří jsou schopni a ochotni vyjít vstříc individuálním požadavkům klientů a vyrobit nábytek na míru. Nejdelší praxi mají řemeslníci s výrobou kuchyní na míru, následně si zákazníci oblíbili vestavěné skříně. Dnes již nikoho nepřekvapí, když si klient zadá do výroby celý interiér, podle vlastních nákresů a měřítek.

Mistr v oboru nábytkářství je dnes ceněný zlatem. Řemeslníků rok od roku ubývá a ty, kteří jsou zdatní, inovativní a kreativní, je třeba si doslova hýčkat. Jak vybrat toho správného? Vsaďte na recenze a reference. Recenze si najdete sami na webu nebo sociálních sítích, protože o dobrých fachmanech se mluví. O reference můžete při prvním kontaktu (před zadáním zakázky) požádat řemeslníka z očí do očí.

Výroba na míru

Podle truhlářství na Praze 5 začínají atypické kousky převažovat nad běžnou nábytkovou konfekcí. Lidé ve svých příbytcích požadují vzdušnost a tomu uzpůsobují například vestavná patra, schodiště na míru nebo originální dveřní systémy. Velký důraz se přitom klade na řešení úložných prostor, které jsou zejména v malometrážních garsonkách k nezaplacení. Vestavěné skříně, podpostelové odkládací plochy i dekorativní police s úložným systémem, to vše je pro kvalitního řemeslníka hračka.

V neposlední řadě se pozornost upíná k dekorační asymetrii. V popředí jsou jednoduché geometrické tvary s otevřenými či prosklenými částmi. Atraktivní design zvýrazňují úhlopříčková kosení a vysoustružené půlkruhy či ovály. Velmi vhodnou pomůckou pro představu celkového vzezření jsou 3D prostorové počítačové návrhy, které výrobce poskytne na vyžádání.