Podívejte se na prázdninové stylizace do práce

0
1796

Teplé jaro a horké léto jsou záminkou pro změnu v stylizacích nošených do práce. Ze skříně vybíráte lehčí oblečení, a pohodlné boty. Dokonce i v pracovních hodinách chcete strávit více času ven a dýchat svěžím vzduchem. Jak stvořit atraktivní, letní pracovní stylizaci? Budou fungovat v každém případě skutečná prázdninová oblečení? Před výběrem prvků oblečení přemýšlejte o tom, jak budou vypadat po několika hodinách práce. Zejména pokud chcete přímo po práci jít na nákupy nebo do parku.

Prázdninové stylizace – jak vybrat oblečení?

V prázdninovém období chceme nosit úplně jiná oblečení než v zimě. Jedním z důvodu je samozřejmě teplota, ale také i důležitá je nálada. Proto zaměstnanci vybírají lehčí oblečení. Co udělat, aby stylizace byly jak elegantní, tak i komfortní? Věnujte pozornost látkám, z kterých jsou vyrobená oblečení. V prázdninovém období dobře je se vyhnout umělých látek obsahujících polyester a elastan. Lépe je si vybrat oblečení s větším obsahem bavlny, lnu a vlny. Vlna má tepelně izolační vlastnosti a ideálně chladí během horkých dnů. Důležité jsou také střihy vybírané do práce. Lépe na nějakou dobu rezignovat na přilehlá oblečení. Díky volnějším prvkům oblečení se tělo méně potí, a stylizace je velmi lehká. Volnější letní šaty mohou být ideálním prvkem kancelářských stylizací. Do práce je stačí spojit s lehkou bundou nebo sakem a oblečení získají formální charakter. Po práci svrchní oblečení můžete svléknout a si užívat slunce a letní vítr. Rovněž vyrobené z lnu kalhoty budou ideální jako formální, a také i každodenní stylizace. Stačí změnit na konci práce elegantní košili na volnější top, aby se styl úplně změnil. 

Nejlehčí dámské boty – aby se noha neunavila za horkého počasí

K lehkým prázdninovým stylizacím vyberte komfortní, pokud jde o nošení boty. Pamatujte však, aby byly zároveň vizuálně elegantní. Takovými lehkými botami jsou dámské mokasíny. Díky nim dokonce i několik hodin strávených v kanceláři může skončit bez letních otoků.  Avšak nejen mokasíny dámské splňují toto kritérium. Pohodlné jsou také baleríny nebo elegantní sandály. Důležité je, aby jejich nošení bylo komfortní dokonce i po delší dobu. Proto při nákupu dámských mokasínů nebo jiných lehkých, letních bot zjistěte zda jsou vyrobené z prodyšných materiálů. 

Jaké barvy oblečení vybrat?

Léto má vlastní pravidla, také i pokud jde o barevné provedení. Spíše se vzdáváme černých a jiných tmavých barev. Rychle se zahřívají a nejsou komfortní, pokud jde o nošení v plném slunci. Dobrou možností jsou oblečení v bílé barvě a jiných světlých odstínech. Letní stylizace jsou také spojované se sytými barvami: zelenou, žlutou nebo oranžovou. Díky takovým kontrastním prvkům, dokonce i prázdninové stylizace do práce mohou být vizuálně atraktivní a komfortní.