Nebaví vás klasické záclony? Látková roleta vám nabídne mnohem víc!

0
1796

Klasické záclony jsou už poměrně staromódním způsobem, jak si ozdobit domácnost. V novostavbách se už dokonce jen málokdy ukazují a už při instalaci oken se namísto klasických záclon přidávají látkové rolety. Ty jsou zajímavým funkčním i designovým řešením. V čem všem mají látkové rolety výhody a jak se instalují?

Bezkonkurenční množství provedení a designů

Pokud jsou látkové rolety v něčem opravdu specifické, tak je to jejich ohromný výběr. Každá látková roleta totiž může mít nejen jiný design a barevné provedení, ale dokonce i jiný účel. Existují látkové rolety specifikované jako „rolety den a noc“, které jsou spojeny z dvojice odlišně průsvitných materiálů, přičemž tvoří ideální poměr k vpouštění světla do místnosti.

Jiné druhy jako například římské rolety, jsou potom cílené vyloženě na design a dobré spojení se zbytkem interiéru. A v neposlední řadě patří mezi populární rolety například i zatemňovací rolety. Ty se zase starají o úplnou tmu v místnosti.

Vedle výběru celé řady specifických dovedností si můžete od každého jednotlivého druhu vybírat desítky až stovky různých vzorů a barevných forem. Na své si tak zaručeně přijdete s téměř jakýmkoliv požadavkem.

Látková roleta s vrtáním i bez

Stejně tak i v ohledu pohodlné montáže rolety myslí na různé potřeby svých uživatelů. Část rolet se vrtá přímo do zdí nebo okenního rámu a většinou se jedná o takové rolety, které mají specifické funkce jako například již zmíněná zatemňovací roleta.

Na druhé straně pak stojí rolety bez nutnosti jakékoliv obtížné montáže. Taková látková roleta je potom zavěšená například na jednoduchých háčcích z tvrzeného plastu u horního rámu okenice. Jiné pak mohou fungovat i na bázi magnetických držáků, nebo držení pomocí suchého zipu.