Matrace a proč je jejich výběr tak důležitý?

0
9901

Také se ráno budíte celí rozlámaní, nevyspaní, a ještě více unavení, než jste šli večer spát? Na vině může být nevhodný výběr matrace! Pohodlná matrace totiž zajišťuje kvalitní spánek, který je doslova k nezaplacení! V posteli přece strávíme zhruba polovinu našeho života – tak si ji užijme v pohodlí.

Podle čeho vybírat tu správnou matraci?

  • Věk

Je pravdou, že čím je člověk starší, tím více komfortu potřebuje – a právě podle toho byste měli volit tuhost matrace. Mladší lidé často volí tužší materiály, zato starší lidé dávají přednost spíše měkkému provedení, jež kopíruje tělo a příjemně pruží.

  • Hmotnost

Je třeba vždy zjistit hmotnostní limit vámi vybrané matrace. Právě hmotnost totiž ovlivňuje správný výběr materiálu jádra. Zde funguje přímá úměra – čím vyšší hmotnost uživatele, tím by měl být lepší materiál jádra. Jen tak předejdete jejímu předčasnému opotřebení.

  • Na co budete matraci používat

Samozřejmě záleží na tom, zda budete matraci používat ke každodennímu spaní či ji budete mít třeba jen na chatě, kde přespáváte jednou za měsíc. Domů byste si měli pořídit opravdu kvalitní matraci, a hlavně se neřídit podle ceny.

Chcete si v posteli číst?

Pokud si před spaním rádi přečtete nějakou dobrou knihu, či je vám jen příjemné spaní v pololehu, nejvhodnější variantou pro vás je polohovací rošt. V případě, že si jej pořídíte, je nutné na něj položit matraci z pružného materiálu, která bude jednoduše kopírovat aktuální polohování roštu. Tvrdá matrace s bohužel polohovacímu roštu nepřizpůsobí.

Nepodceňujte důležitost polštáře!

Nejenom matrace je důležitým faktorem pro příjemný a klidný spánek, neméně důležitým aspektem je také vhodný polštář. Nejoblíbenější jsou polštáře z viscoelastické pěny či polštáře anatomické, které udrží vaši krční páteř ve správné poloze.

Zapomeňte na princeznu na hrášku a spěte jako v bavlnce díky vhodné matraci!