Luxusní parfémy pro parné letní dny

0
1220

Pro někoho to může být zbytečnost, ale určitě není od věci s příchodem léta kromě svého šatníku obměnit také parfém. Těžké zimní vůně si schovejte zase do chladných dnů a na léto zvolte luxusní parfémy, které vás osvěží, povzbudí a alespoň trošku promění horké letní dny v příjemnější.

V létě odhazujeme přebytečné svršky, podobně je to i s vůněmi

Zbytečně těžké a výrazné vůně nás v létě mohou doslova dusit. Jistě se vám už stalo, že jste se na ulici, v autobuse nebo ve výtahu střetla s někým, kdo vás málem zadusil svou přetěžkou vůní. Tělo se v létě více potí, a tak i parfémy jsou více intenzivní – těžké vůně se tak stávají téměř nesnesitelnými. V létě je zapotřebí vonět svěžestí a tomu je důležité přizpůsobit i volbu letního parfému. Kořeněné, orientální a dřevité parfémy si uschovejte doma zase až na zimu a v létě se vybavte luxusními parfémy ovocnými, květinovými nebo vodními. Přírodní a lehké vůně jsou pro léto jako stvořené.

Pocit čistoty a svěžesti vám pomůže přežít tropy – kam jej nanést?

Kdo by si nepřál ráno odejít z domu a po celý den vonět stejně tak, jako když jsme ráno opouštěli koupelnu. Luxusní parfémy vám zaručí, že budete stejně krásně vonět i po několika hodinách – a klidně celý den, bez nutnosti opakované aplikace. Ráno svůj parfém naneste na pulzní body – za uši, na krční tepnu, vnitřní zápěstí, na podkolenní nebo loketní jamky, do výstřihu nebo na spánky. Samozřejmě nemusíte parfém aplikovat na všechny pulzní body zároveň, ale právě na těchto místech vám luxusní parfém zaručí, že vydrží stejně intenzivně vonět skutečně od rána až do večera.

Jaký by měl být ideální parfém na léto?

Vůně vašeho letního parfému by měla být především lehká a svěží, při přičichnutí by měla všechny smysly pohladit a nabudit ve vás pocit dokonalé čistoty a svěžesti – jako ranní sprcha nebo jarní louka. Od věci není ani používání sladkých květinových vůní – ty se k létu také velmi dobře hodí. Hitem jsou pak přírodní ovocné a vodní vůně, které připomínají středomořskou atmosféru nebo vůni ovocného sadu. Letní vůně musí působit nevtíravě a něžně. 

Se správným parfémem se v létě budete cítit božsky, i když venku rtuť teploměru vystoupá do hrozivých výšek.