Topné žebříky – nepostradatelné pro teplo a pohodlí ve vaší koupelně

0
1443

Nikdo z nás se nechce v koupelně potýkat s chladem a svlékat se do zimy. Pokud chcete mít v koupelně teploučko a útulně, pořiďte si do ní topné žebříky, které oceníte v mnoha ohledech, a navíc jde i hezký designový doplněk.

Vyřeší plísně, chlad i vlhkost

Topné žebříky vyřeší hned několik věcí najednou, a navíc se dnes prodávají v opravdu pěkných a moderních barvách i designech. V létě chlad v koupelně řešit nemusíme, ovšem jakmile nastane zima, je problém trávit v nevytopené koupelně jakýkoliv i krátký čas. Koupelna má být místem odpočinku, relaxace a je důležité, aby byla pro každého příjemným místem. Problém, jak dostat do koupelny teplo, skvěle vyřeší právě topné žebříky. Hlavně pak ve starých a nerekonstruovaných koupelnách nás mohou často trápit plísně a vlhkost – i tento problém hravě vyřeší.

Archiexpo

Hlavně musí plnit svůj účel – a to skutečně umí

Nejenže vám dostatečně vytopí celou koupelnu, využít je můžete i na sušení mokrých ručníků nebo menších kusů vypraného prádla. Jen se při jejich výběru poohlédněte po takových, které mají dostatečný prostor mezi zdí a tělesem – prostor by měl být dostatečně velký, tak aby nebyl problém přes tělesa prádlo přehodit, a přitom se prádlo ani nedotýkalo zdi. Ručníky a prádlo ale nemusíte dávat jen na žebřiny, na některé se dají zavěsit i poutka nebo háčky a rázem vznikne více prostoru pro mokré věci.

Jaký je elektrický výkon topného žebříku

Pokud ve své koupelně nemáte jiné topné těleso – měl by vás zajímat elektrický výkon žebříku. Ten nemusíte řešit jen v případě, že hodláte žebřík využívat jen jako sušič ručníků. Pokud má ale skutečně vytápět měl by mít výkon 50 W na jeden krychlový metr topné plochy. Správně zvolený elektrický výkon vám pak zajistí dostatečné teplo i ekonomickou úsporu za topení. 

Topné žebříky sice nejsou nijak zvlášť ekonomicky náročné, ale o tom, kolik ve výsledku zaplatíte, záleží na tom, jak je vaše koupelna veliká, jaká je její běžná teplota a jaká by měla být ta požadovaná. Je tedy hloupost topit málo nebo moc. a proto se výkonem určitě při výběru řiďte.

Stačí málo a ve vaší koupelně bude zase teplo jako v pokojíčku.