Jaký hrnek volit na espresso nebo cappuccino?

0
2329

Speciální příležitost si žádá neobyčejné podmínky. A takové pití dobré kávy je pro mnohé z nás speciálním okamžikem, na který se těšíme třeba přes půl dne. Právě proto nám dost možná chutná z oblíbeného šálku více než z jakéhokoliv jiného. Nejen, že by měl mít hrnek na espresso nebo cappuccino vhodný objem, důležitou roli hraje i jeho tvar nebo barva. Jak by tedy mělo vypadat podávání kvalitní a chutné kávy?

Tvar, barva i velikost

Možná se to zdá jako věda, ale není to tak horké. Podávání cappuccina i espressa má jen svá pravidla. Na co si tedy dát při výběru pozor? Začněme jeho velikostí – zatímco hrnek na capuccino by měl pojmout 160 – 200 ml, espresso je vhodné podávat v šálku o 60 ml. I tvar hrnku hraje jednu z hlavních rolí – hrnek na espresso by měl být uvnitř spíše vejčitého tvaru. To proto, aby v něm vznikla i se udržela cafe crema, pro espresso tolik typická krémovitá pěna. Pro udržení teploty espressa je vhodné, aby byly stěny hrnečku buclaté. Aby vynikla barva kávy, měl by být šálek uvnitř bílý. Pokud vybíráte hrnek na cappuccino, můžete zvolit širší šálek, v něm pak také lépe vynikne stále více populární latte art – kreslení do kávy. Pokud kávu podáváte hostům doma nebo v kavárně, nejdůležitější tak či onak je, aby byl hrnek nepoškozený a čistý. V takovém případě pak můžete doladit podávání k dokonalosti třeba tím, že espresso donesete v hrnku předem nahřátém, aby si dává udržela svou teplotu ještě o něco déle. 

Kde sehnat ten správný hrnek? 

Hrnky, ze kterých si můžete vychutnat espresso nebo cappuccino tak, aby nápoji vůbec nic nechybělo, najdete v eshopu Mountain Gorilla Coffee. Zde kromě toho najdete i nabídku opravdu kvalitních zrn, koupí pětihvězdičkové kávy ze sopečných hor nebo výrobků z ní navíc podpoříte dobrou věc. Mountain Gorilla Coffee totiž podporuje organizaci Gorilla Doctors, která přímo v horských pralesích zachraňuje životy posledním žijícím horským gorilám. Část peněz z prodané kávy tak putuje právě organizaci, která na místě bojuje za zachování toho druhu. 


Tip: Nemáte k dispozici kávovar, který je schopný připravit espresso? Pomoci může moka konvička. Ta espresso sice nepřipraví, ale na kávě z ní si určitě skvěle pochutnáte.