Jak vybrat správný rošt do postele?

0
2162

Rošty do postele jsou jednou z nejdůležitějších součástí celé postele. Vedle matrace rozhodují o všech vlastnostech, které budou ovlivňovat kvalitu vašeho spánku. V nabídce najdete spoustu různých možností jako jsou standardní lamelové rošty, nebo dokonce i polohovatelné rošty nebo segmentové. Jak si vybírat ten správný, vám poradíme v rámci dnešního článku.

Jak vybírat rošt pro vaši postel?

Teď se přesuneme k tomu, jak vybírat rošt pro postel. Základní věcí pro výběr by vždycky měla být matrace, která na roštu bude. Některé kombinace matrací a roštů jsou totiž velice špatné a proto je ideální kombinovat rošty a matrace s podobnými vlastnostmi.

Pokud budete kupovat laťkové rošty, tak se připravte na to, že potřebují být osazeny matracemi s podobnou méně poddajnou skladbou. Ideální jsou tak například pružinové matrace. Opačným případem mohou být matrace, které jsou dělány z různých druhů chytré pěny, která se inteligentně přizpůsobuje. Pro podobné matrace jsou lepší lamelové rošty, které jsou rovněž velice přizpůsobivé uživateli.

Jaké rošty jsou ideální pro lidi s bolestí zad?

Pro lidi s bolestmi zad a ortopedickými problémy je potřeba specifických matrací i roštů. Kvalitní matrace jsou standardně vybaveny ortopedickými zónami, které podpoří držení těla. Vedle nich ale tak i tak potřebujete zároveň i správné rošty. 

Jednou možností jsou polohovací rošty, které používají především senioři s bolestmi zad. Polohovací rošť nabízí většinou na dvě až tři části zvýšit náklon horní části těla nebo nohou a může tak pomoci i při častých nevolnostech ke klidnějšímu usínání. Druhem polohovacího roštu je například i motorový rošt, který s polohováním pomáhá elektrickým mechanismem.

Správnou kombinací pro celou řadu ortopedických matrací může být i tradiční pevný rošt. Má menší možnosti se přizpůsobit konkrétní matraci, ale o to více může zvýraznit některé vlastnosti specifických a ortopedických matrací.