5 nejhorších chyb při nákupu oblečení online

0
2526
Shopping online concept - Parcel or Paper cartons with a shopping cart logo in a trolley on a laptop keyboard. Shopping service on The online web. offers home delivery.

Umět nakupovat oblečení online je důležité pro každého, kdo chce ušetřit nejen peníze za online nákup, ale i čas strávený cestou do kamenných obchodů a náklady na dopravení se na tato místa. Online nákupy s sebou nesou nástrahy, se kterými začínající online zákazník nemusí počítat. Proto než se do většího nákupu oblečení přes internet pustíte, ujistěte se, že si pamatujete pět hlavních chyb, a tak se jim i vyhnete.

Neprověření online obchodu

Základem úspěchu je nakupovat tam, kde se opravdu prodává, ne jen inkasují peníze. Sice podvodných obchodů už moc není, trh se za ty roky poměrně vyčistil, ale opatrnosti není nikdy dost. Proto vždy nakupujte jen tam, kde ostatní lidé, tam, kde je nákup ověřen mnoha předchozími zákazníky, kteří své dobré zkušenosti s obchodem popsali v uživatelských recenzích. Před podvodníkem totiž nechrání ani nákup na dobírku, protože v krabici pak může být jen hromada novinového papíru.

Skutečná velikost a střih

Dalším zádrhelem se může stát střih a skutečná velikost objednávaného oblečení nebo obuvi. Proto mají dobří prodejci nejen tabulky velikostí, ale i školený personál, který můžete oslovit telefonicky, emailem nebo prostřednictvím online chatu. Požádáte je o přeměření zboží a kontrolu, zda střih šatů je opravdu do „áčka“, nikoliv pouzdrový.

Reálný vzhled oblečení

Ještě o trochu dál se posouváme s reálným vzhledem vybíraného oblečení. Jedna věc je skutečná velikost a střih, druhá pak vzhled švů, všité doplňky, nabírání, vzhled obrázku a jeho kvalita a podobně.

Proto si vždy vybírejte jen z těch kousků, které jsou nafoceny z mnoha úhlů pohledu, nejlépe na modelce podobného typu postavy jako vy (prodejci spodního prádla například také už přišli na to, že nabídku nadměrných velikostí je vhodné nafotit na odpovídajících modelkách).

Na stránkách se slevovými kupony na oblečení najdete několik e-shopů, kde vám na přání zašlou fotky vybraného kousku z různých stran. To udělá váš nákup nejen jistějším, ale o mnoho pohodlnějším.

Použitý materiál

Na materiálu záleží. Někdy mnohem více než na střihu a barvě dohromady. Bio bavlna vždycky bude na těle příjemnější než tak, která se pěstuje konvenčně. Kvalitní funkční materiál nabídne lepší využití než jen jeho náhražka za pár korun. A takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho, určitě i vy máte své zkušenosti s nošením různých materiálů.

Ignorance slev a kuponů

Další způsob, jak se při online nákupu oblečení, obuvi a doplňků připravit zbytečně o spoustu peněz, je ignorance slev a kuponů. A nemusíte je dlouho vyhledávat, stačí najet na stránky se slevovými kupony, tady je najdete všechny na jednom místě, včetně slev na dopravu nebo na různé skupiny zboží, cenové a množstevní akce a spoustu dalšího. Než kliknete na „objednat“, vždycky se přesvědčte, zda by nebyl nějaký kupon nebo akce v podobném obchodě, ale se stejným zbožím!