Jak svým zaměstnancům ulehčit návrat do kanceláře radí Jobsi.cz

0
842

Návrat do kanceláře po dlouhé době práce z domova, online nebo hybridní formou práce, může být problematický. Člověk si snadno odvykne na to, pracovat ve velkém kolektivu, kde je navzájem ovlivňován svými kolegy. Někomu práce v kanceláři vyhovuje, jiní přechod zpět do pracovní prostředí očekávají s vysokou mírou nervozity. Dá se jim nějak pomoci, aby jejich návrat do kanceláře proběhl co nejvíc hladce?

Komunikujte

Dejte svým zaměstnancům možnost vyjádřit své obavy a pocity, které při návratu do práce zažívají. Pokud je to jen trochu možné, snažte se jim pomoci jejich obavy překonat, ukázat jim, že se není čeho bát a že své zaměstnance podpoříte, kdykoliv to budou potřebovat. Zaveďte pravidelná setkání se všemi zaměstnanci nebo jim rozešlete dotazníky. Je důležité, aby vedení vědělo, co zaměstnanci při návratu do práce prožívají a jak se cítí, aby na to mohlo adekvátně reagovat.

Zaveďte bezpečnostní opatření

Ještě před příchodem všech zaměstnanců je nutné vyřešit riziko šíření koronaviru. Ujistěte se, že vaši zaměstnanci mají vždy přehled o všech aktuálních opatřeních, které na vašem pracovišti platí, ať už jde o nošení roušek nebo častější úklid a čištění pracovních prostor. Berte v potaz, že někteří zaměstnanci mohou mít doma ohrožené nebo nenaočkované členy domácnosti, proto pro ně mohou být kontakty ve velkém kolektivu opravdu rizikové.

Nabídněte flexibilitu

Zamyslete se, jestli je pro váš tým návrat všech pracovníků do kanceláře vlastně to nejlepší řešení. Můžete svým zaměstnancům i nadále nabídnout práci z domova, hybridní formu práce nebo třeba flexibilní pracovní dobu? Bylo by možné z kanceláře vytvořit prostor pro důležitá setkání s tím, že zbytek práce by se mohl odehrát v domácnosti jednotlivých zaměstnanců? Svět práce se změnil a přinesl nové možnosti. Existují i zaměstnanci, kteří si raději vyberou home-office, i kdyby jim to přineslo mírné snížení platu. Proto pokud vám jde o spokojenost a psychické zdraví zaměstnanců, zvažte tyto možnosti a nabídněte jim větší flexibilitu. Nakonec se vám to stejně vrátí, protože spokojení zaměstnanci přináší mnohonásobně lepší výsledky. Pokud hledáte nebo nabízíte práci, vyzkoušejte moderní vyhledávač inzerce práce zdarma od společnosti 123jobs Media.cz.