Jak může kurz tantrické masáže přinést novou jiskru do vašeho vztahu?

0
1177
Girl doing relaxation head massage in beauty salon. Unforgettable sensations lightness and vivacity. Deep relaxation technique. Fingers massage head to beautiful girl. Pleasant sensations

Ženy, máte pocit, že se do vašeho vztahu začíná vkrádat rutina? Že už jste v sexu s partnerem vyzkoušely snad všechno nějak vás to přestalo naplňovat? Nebo naopak je toho tolik, kolik byste toho chtěly zažít a vůbec nevíte, jak na to? Případně vás láká poznat nové, netušené možnosti vašeho těla? Třeba přišel ten pravý čas na to, naučit se něco z kouzel tantrických masáží. Co to vlastně je tantrická masáž a co vám může přivést do života?

Tantrická masáž může znít tajuplně. Pro někoho mysticky, pro jiného je to trochu „ezo“. Jedno je jisté, jedná se o práci s tělem. Poznávání a zkoumání možností vnímání. toho, co všechno je možné skrze tělo zažít. To vše s nádechem sexuality a erotiky.

Co vám přinese do života umění tantrické masáže?

1)      Rozdílný pohled na mužské a ženské tělo

„Muž a žena jsou dva rozdílné živočišné druhy“, je už snad legendární hláška z filmu Samotáři.

To, že mají muži a ženy rozdílná těla, je jasné už na první pohled. Že je k těmto tělům potřeba i rozdílně přistupovat, pro řadu lidí zase tak jasné není. Nejeden pár, který spolu trávil léta soužitím a sexem až na kurzu zjistil, že „ten druhý to má jinak“. Jen díky malé změně v přístupu jim začal sex více chutnat. Dámy ruku na srdce, která z vás zažila předehru stylem: „Tě trochu poplácám po zadečku, líbnu na tvář a jdeme na to“?.

Na kurzu tantrické masáže si muž uvědomí, že žena nejsou jen prsa a vagína. Naučí se láskyplně věnovat obličeji, vlasům, dekoltu, zádům, zadečku rukám, dlaním a třeba i ploskám na nohou. Co by některá z nás dala za krásně namasírované nohy, zvláště, když vyklouzneme z lodiček?

Rozdílný přístup k tělu souvisí s takzvanou mužsko/ženskou polaritou. Vědomí, že jsou některé části těla, které muže i ženu otevírají k prožitku, jiné, které naopak zavírají – takzvané plusové a mínusové body.

Například jakmile vám udělá partner krásnou, smyslnou masáž hlavy, obličeje a prsou, určitě budete k sexu svolnější, než v případě s poplácáním.

2)      Různé druhy masážních a erotických technik

Už jste někdy vyzkoušela, jaká je masáž horkými žínkami, lávovými kameny, peříčky, kožešinkami, kousky ledu či bambusovými metlami? Nebo jak si nastavit hranice, abyste si nechala naplácat či se svázat (určitě jste četla 50 odstínu šedi) a přitom si neublížit?

Tělo má obrovskou škálu toho, co dokáže zažívat. Od jemných doteků – téměř neznatelných (peříčka, něžné hlazení), až po extázi spojenou s bolestí. Zajímavý je zážitek kontrastu. Například pevný dotek a hlazení. Něžný dotek a škrábání či jen střídání tepla a chladu. Málo kdo však zažije jen část těchto možností.

Proč? Jednoduše to není běžné. V pornu se moc peříčky nehladí a používat při předehře lávové kameny jsem taky nikde neviděla. Na kurzu tantrických masáží to můžete nejen zažít. Zároveň si tuto zkušenost můžete odnést jako znalost a vyzkoušet na svém partnerovi či milenci.

BDSM techniky jsou pro někoho lákadlem (zvláště vzhledem k výše zmiňované knize či filmu). Při jejich nesprávném praktikování mohou nadělat více škody než užitku. Například stačí vybrat nevhodný provaz na svazování nebo při plácání rákoskou si nenastavit hranice. To pak může být ouvej!

S čím už se běžně nesetkáte jsou například tipy na masáž prostaty (kterou řada mužů miluje, i když se o tom možná nezmíní). Nebo jak si jako žena udělat celotělový orgasmus. Případně co má muž udělat proto, aby měl skvělý zážitek i bez ejakulace. Opět zkušenosti k nezaplacení.

3)      Zkoumání vlastní intimity

Sex už sice není takové tabu, jako tomu bylo v minulosti. I přesto si řada lidí v sobě nese nějaké: „tohle se přeci nedělá“. Stud či předsudky nejsou nic, s čím by se nedalo pracovat. Mnohá z nás si sebou možná nese i nějaké to trauma. Ať už z dětství nebo od některého z partnerů. A nemusí to být, že by vás někdo zneužíval. Stačí „nevinná“ hláška vašeho partnera či milence na nějakou vaši partii těla či touhu. V tu chvíli už se můžete cítit odmítnutá či nepřijatá.

Na kurzu tantrické masáže nejen, že budete jemně a citlivě zkoumat práci nahotou, touhami či strachy. Řadu z tužeb si můžete naplnit. Mnoho strachů uvolnit. Zároveň získáte nástroje, jak svou sexualitu rozvíjet i v budoucnu – s partnerem či bez.

4)      Práce s energií a dechem

Dechové techniky pomáhají tělu se uvolnit a zažívat plnost pocitů. Takzvaný plný den (nádech do plné kapacity plic a do břicha) by měl být přirozený a běžný. Bohužel řada lidí v dnešním vystresovaném a uspěchaném světě dýchá mělce. Není divu, že je stejně mělké i prožívání jejich tělesných prožitků.

Ruku v ruce jde s mělkým dechem i nízká hladina energie. Na kurzu tantrických masáží se kromě plného dechu naučíte dech rozvádět do celého těla a třeba i vědomě zadržovat v různých fázích prožitku. To vše pro zvýšení citlivosti, vzrušení či oživení těla. S dechem se pojí i hlas. Dámy, která z vás si umí při sexu pořádně zakřičet?

Pro koho je kurz tantrické masáže vhodný?

Možná vás dámy překvapím – pro každého. Je jedno, jestli jste singl nebo ve vztahu. Jestli by s vámi partner jel nebo ne. Dokonce ani na věku nezáleží. Pokud chcete poznat možnosti svého těla přinést něco nového nejen do svého sexuálního života, jednoduše jděte do toho. Nejen, že se přidáte dnes už ke stovkám spokojených žen (a stanete se možná jednou z nich). Může vás to přivést poznání nových pocitů a prožitků vašeho těla. To vše v bezpečném prostředí pod vedením zkušených lektorů.

Sama za sebe mohu doporučit kurzy tantrických masáží v Praze. Podívejte se na stránky, kde je zjistíte o kurzu daleko více informací. Můžete si pročíst i reference. Pak už jen stačí vybrat termín a zaregistrovat se. A když s vámi nebude chtít jet váš partner (nebo zrovna žádného nemáte), vezměte třeba svou kamarádku. Myslím, že to bude zážitek. O kterém si budete dlouho vyprávět.