Jak si udržet kondičku i doma

0
2102

Nemáte čas chodit do fitness centra anebo jste naopak jejich pravidelným návštěvníkem a děsíte se, jak současné vládní restrikce zamávají s vaší fyzičkou? 

Na důkladné procvičení celého těla v bezpečí domova vám postačí pouze trocha sebedisciplíny a dodržování několika jednoduchých pravidel. Navíc nemusíte platit vstupné ani čekat na to, až se uvolní váš oblíbený posilovací stroj. 

Motivaci jako v posilovně mít doma nebudete, ale…

Někoho prostředí v posilovně motivuje k větším výkonům, jiný bere cvičení jako příležitost, jak se setkat a vyměnit pár slov s podobně naladěnými lidmi. Někteří dokonce chodí do posilovny proto, aby se seznámili s atraktivním protějškem. 

Tak právě na tyto přednosti můžete při domácím cvičení zapomenout, zbývá ale ještě spousta výhod, které přinese domácí pohyb vašemu tělu a kondici. A o tom by správné cvičení mělo primárně být.

Obsah obrázku okno, osoba, žena, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Základem úspěchu je cvičební plán

Nastavte si, jak dlouho se každý den budete věnovat cvičení a které partie budete trénovat. Jestliže jste měli podobný plán připraven již při cvičení v posilovně, jednoduše v něm pokračujte, pouze přizpůsobte cviky domácím možnostem

Efektivita domácího cvičení závisí právě na pravidelnosti cvičení a také na tom, co vám domácí prostředí nabídne. Posilovat lze sice velice efektivně i s váhou vlastního těla. To ale neuspokojí fitness matadory, kteří si potřebují opravdu dát do těla. 

Nejen jim se vyplatí investice do cvičebních pomůcek. Není nutné ale pořizovat domů hned do drahé posilovací lavice. Plně postačí i mnohem levnější pomůcky. 

Pro rozehřátí a posílení středu těla se skvěle hodí balanční desky, které nejen, že jsou levné a seženete je v každém obchodě s fitness a zdravotními pomůckami, ale pomohou odstranit i negativní důsledky vadného držení těla.

Jak se doma motivovat ke cvičení?

  • Oblékněte se do sportovního. Můžete použít to, co obvykle nosíte v posilovně nebo si pořiďte speciální verzi sportovního oblečení na doma. Převlečením si v hlavě sepnete pomyslné tlačítko informující, že teď začíná cvičení.
  • Připravte si k ruce všechny pomůcky, od karimatky, fitness ručníku, cvičebních pomůcek až po láhev s vodou. Nebudete se muset v průběhu cvičení rozptylovat tím, že vám něco chybí.
Obsah obrázku osoba, interiér, okno, žena

Popis byl vytvořen automaticky
  • Vyhraďte si na cvičení odpovídající prostor. Jestliže jste si ještě nezřídili domácí posilovnu s běžeckým pásem a posilovací lavicí s nakládacími činkami, stačí i odlehlý kout dětského pokoje anebo obýváku. Důležité je, abyste na cvičení měli dost místa.

Když už jste provedli tolik příprav, musíte začít. Aby vás cvičení bavilo, zpestřete si ho dalšími aktivitami. Například posilování proložte čas od času tréninkem podle videa

A abyste neustále necvičili pouze doma, běžte se ven proběhnout. Máte-li v okolí les nebo lesopark, může pro vás být skvělým cílem podvečerních výklusů, které vás přivedou na jiné myšlenky.