Jak fungují chytré platební karty a co všechno umí?

0
2930

Život bez platební karty si dnes dokáže představit málokdo. Funguje jako užitečný nástroj, s nímž lze rychle a bezpečně platit u obchodníků i na internetu nebo vybírat z bankomatů. To ale není všechno – možnosti využití platebních karet se neustále rozšiřují a vyvíjí. Jaké nové funkce nabízejí chytré karty Curve, MALL.cz a Revolut?

Chytrá platební karta Curve

Vychytávku londýnské společnosti Curve ocení především majitelé několika platebních karet, kteří chtějí mít perfektní přehled o svých útratách. Curve karta umožňuje snadné spárování všech stávajících platebních karet, čímž šetří čas i místo v peněžence. Platby pak probíhají pouze s jednou fyzickou kartou prostřednictvím mobilní aplikace, v níž si lze při nákupu nastavit, z jaké karty má být platba stržena.

Samozřejmostí je možnost platit v obchodech i na internetu, což je výhodou pro milovníky populárních e-shopů Wish-shop.cz, AliExpress a dalších. Výběry z tuzemských bankomatů jsou s Curve kartou zdarma.

Recenze této chytré platební karty je k dispozici na webu www.hardyn.cz, který přináší informace o finančních produktech, výhodných nákupech a mnoho dalšího.

Kreditní karta MALL.cz

Kreditní karta, kterou vydává Raiffeisenbank ve spolupráci s MALL.cz, nabízí různé slevy a mnoho dalších výhod. Patří mezi ně například vrácení 2 % z měsíční útraty v e-shopu MALL.cz, slevy u partnerů nebo poukázka ve výši až 2 000 korun pro nové klienty.

Bezúročné období této kreditní karty je 55 dní a finanční limit až 600 000 Kč. Její držitelé ocení především pohodlné a bezpečné bezkontaktní platby kartou nebo nálepkou a moderní internetové či mobilní bankovnictví, díky kterému lze mít neustálý přehled o veškerých transakcích. Další informace o kreditce MALL.cz jsou k nalezení v článku MALL karta – zkušenosti.

Služba a karta Revolut

Revolut je britská virtuální banka, která nemá pobočky a nenabízí ani internetové bankovnictví. Vše se odehrává v mobilní aplikaci, k níž klient obdrží platební kartu. Hlavní výhodou služby je možnost rychle směňovat koruny do 25 různých měn a je tedy zajímavá především pro cestovatele, kteří díky ní ušetří peníze na kurzovném.

Převod měn a vedení účtu je zdarma, neplatí se ani za výběry z bankomatů do výše 4 500 korun měsíčně. Aplikaci Revolut, která je nyní dostupná i v češtině, aktuálně využívá přibližně 60 tisíc českých klientů.