Cestovní pojištění pořiďte online – ušetříte

0
2045

Chystáte se na dovolenou a řešíte, jak sjednat to nejlepší cestovní pojištění a ještě při tom ušetřit? Pojďme se podívat na možnosti, které se vám nabízí.

Pokud plánujete cestu do teplých krajin, abyste čtyřicetistupňová vedra v Čechách vyměnili za obdobné teploty u moře, jednou z věcí, kterou řešíte, je také cestovní pojištění. Pojďme se společně podívat na to, jak při sjednání cestovního pojištění ušetřit. A to nejen peníze, ale zejména čas.

Cestovní pojištění můžete sjednat několika způsoby. Jedním je sjednání smlouvy na kamenné pobočce či s finančním poradcem. Má to své výhody, jednáte s živým člověkem, se kterým můžete své potřeby probrat a nechat si poradit. Má to ale také jedno úskalí.

Finanční poradce je placen provizně, je tedy v jeho zájmu zajistit, aby smlouvy, které sjednává byly co nejdražší, protože to znamená větší provizi pro něj. A pokud výši provize porovnáte s časem, který musí strávit při sjednávání smlouvy, není to pro něj příliš dobrý obchod. Nicméně finanční poradce je schopen dorazit i k vám domů, takže pokud neušetříte peníze, alespoň ušetříte čas.

Kamenná pobočka pojišťovny nabízí obdobné služby. Pracovnice na přepážce není placená provizně, nebudete se tedy nejspíše snažit, aby vaše pojištění bylo co nejdražší, nicméně musí plnit kvóty, které má od zaměstnavatele zadané. Tedy musí sjednat určitý počet produktů za měsíc. Může se tak stát, že pokud podlehnete, krom cestovního pojištění odejdete ještě i s životní pojistkou nebo dalším produktem, který pojišťovna nabízí. Rozhodně se ale při návštěvě pobočky nejedná o úsporu času.

Třetí možností je sjednání cestovního pojištění online, na internetu. Čas ušetříte jistě, sjednat je můžete v pohodlí domova, nebo z mobilního telefonu. Má to i další výhodu, protože online srovnávač vám nabízí porovnání několika pojišťoven najednou. Jak to funguje?

Do kalkulačky zadáte základní údaje o druhu cesty, délce pobytu a věku pojišťovaných osob a necháte si srovnat cestovní pojištění. Kalkulačka cestovního pojištění vám najde nejlevnější cestovní pojištění a srovná nabídky i podle rozsahu krytí. Máte i možnost přidat si k pojistce doplňkové služby, jako úrazové pojištění, pojištění zavazadel nebo třeba rizikové sporty. Díky tomu, že uvidíte nabídky jednotlivých pojišťoven srovnané všechny na jednom místě, je pak jednoduché určit, která je pro vás ta pravá. Vybranou nabídku si můžete rovnou sjednat online včetně připojištění. A pak už jen zbývá zaplatit online a vaše cestovní pojištění je hotové.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Cena pojištění je tedy jen na vás, nikdo vás netlačí k doplňkovým službám, a protože sjednáváte pojištění online, nemusíte se ani trmácet do nejbližší pobočky pojišťovny a v roušce čekat, až na vás dojde řada. Při sjednání online klid na výběr správného pojištění, máte možnost prozkoumat ceny jednotlivých pojišťoven a bez ovlivňování si vybrat to, které vám nejvíce vyhovuje.