Celé léto bez žiletky! Jak toho dosáhnete i vy?

0
1862

Jsou věci, které stále znějí trochu jako sci-fi. Třeba to, že nebudete muset celé sáhnout po žiletce. Zkrátka budete mít hladké nohy celé léto. A navíc bezbolestně. Kolik vás to bude stát, pro koho to je a není vhodné, a jak dlouho bude trvat, než s chloupky budete moci rozloučit na několik týdnů?

Sen se stává skutečností. Hladké nohy na několik týdnů, možná i měsíců. S IPL epilátory to jde. Jak pracují? Používají speciální druh intenzivního pulzního světla, které v první fázi způsobí vypadnutí chloupků a v druhé zabrání jejich opětovnému růstu.

Jak si vybrat ten správný?

Cenově se tyto přístroje pohybují od 3000 do 15 000 Kč. To je velký rozptyl že? Ale má to své důvody. Se stoupající cenou se zvyšuje životnost zábleskové žárovky, což je důležitý parametr, protože žárovky jsou obvykle nevyměnitelné. Zároveň přibývají funkce, jako automatický senzor odstínu pokožky, který zaručí šetrnost používání. Samozřejmostí je i víc příslušenství v balení. Čím dražší přístroj, tím více nástavců pro různé oblasti získáte. Výhodou nástavců je speciální filtr, který opět zaručuje šetrnost používání, a někdy i tvar přizpůsobený dané oblasti. Například nástavec na nohy má prohnutý tvar, naopak pro podpaží má vypouklý tvar.

Je jisté, že to bude fungovat i na mě?

Obecně platí, že IPL epilace nefunguje na blond, zrzavé a šedivé chloupky. Stopkou je taky tmavý odstín pokožky. Ideální kombinací jsou tmavé chloupky a světlá pokožka. Ale jak je to s chloupky obecně, veškeré výsledky závisí například i na rychlosti růstu chloupků. Někdy kvůli tomu může být nutné prodloužit úvodní epilační kúru nebo častěji provádět udržovací ošetření.

Za jak dlouho bude po chloupcích?

Před prvním ošetřením si chloupky oholte žiletkou. To můžete opakovat i mezi jednotlivými ošetřeními, dokud budou nějaké chloupky růst. Úvodní epilační kúra by měla sestávat z ošetření jednou za 14 dní po dobu 8 týdnů. Poté přichází na řadu udržovací část, kdy oblasti epilujete jednou měsíčně. Vždy myslete na to, že minimálně 48 hodin před a po epilaci by neměla být pokožka vystavována přímému slunečnímu záření, takže je potřeba se vyhnout přímému opalování.

Nohy, ruce, podpaží, ale i mužská záda

Každý máme nějaké místo, na kterém nám chloupky rostou a my je tam nechce. IPL epilátory jsou vhodné pro použití na nohou, rukou, podpaží, v oblasti třísel a u žen i na obličeji od lícních kostí dolů. Téměř všechny IPL epilátory jsou účinné i na mužském těle – nejčastěji jsou využívané pro oblasti zad, hrudi nebo břicha. Muži je nesmí používat v oblasti tváře a u žen i mužů je zakázáno používat přístroj na genitáliích.

Nějaké výjimky?

Jelikož jde o specifický druh světla, existují i nějaké výjimky, kdy není používání IPL epilátoru doporučené. Primárně jsou stopkou tetování, křečové žíly, červené žilky, pihy a ekzémy. Kontraindikací je více, pokud máte specifický zdravotní problém, je ideální si vyhledat návod ke konkrétnímu produktu a pročíst si všechna omezení.

Autor: www.holime.cz