Turistický průvodce – Lipno nad Vltavou

0
1460

Od dokončení vodní nádrže Lipno v polovině 20. století se malá dřevařská oblast Lipno nad Vltavou stala skvělým místem pro odpočinek a aktivní dovolenou. Ubytování na Lipně je možné vybírat z řady luxusních a útulných apartmánů i hotelů všech cenových kategorií. Okolí vodní nádrže poskytuje řadu atraktivních míst, kam se určitě podívejte. Příkladem je bobová dráha, Stezka v korunách stromů nebo romantická zřícenina Vítkův Hrádek, kam je z Lipna možné dojet po cyklostezce kolem jezera.

Stezka v korunách stromů

Stezka dlouhá 372 m je pečlivě zasazena do korun stromů smíšeného lesa, tak aby nebyla narušena jeho krása. Projdete se po celodřevěné konstrukci posazené až do výšky 24 metrů nad zemí s maximálním stoupáním 6 %. Harmonické souznění stezky a lesa je podpořeno fantastickým výhledem na Lipenské jezero a nádherné okolí Šumavy. Atrakce je bezbariérová a na jejím konci najdete 40 metrů vysokou vyhlídkovou věž.

Adrenalinové hrátky na Lipně

Milovníkům dobrodružství a adrenalinu je na Lipně určena bobová dráha s délkou 1 km. Díky 21 zatáčkám, 2 tunelům a několika zlomům je zdejší trať považována za jednu z nejzdařilejších v Evropě. Po usednutí do speciální bobu si sami regulujete rychlost průjezdu a s tím spojený prožitek. Kromě toho se zde nachází i horská dráha, která je jedinou v České republice. Na ní si užijete jízdu téměř jako z ptačí perspektivy, protože projedete 2 zatáčky s klopením téměř 360 stupňů. Horská dráha disponuje automatickými brzdami a bezpečnostními pásy.

Kolem Lipna na kole

Okolí největší přehradní nádrže je jako stvořené pro rodinné výlety na kole. Za vyzkoušení stojí cyklotrasa Floutrejl. Přibližně 5 km pojedete pouze z kopce, a to lesem a rozkvetlými loukami. Trať je jednosměrná a přizpůsobena dětem od 5 let. Jezerní cyklostezka vás poté vede z Lipna až do Frymburka. Během jízdy si užijete výhledy na největší vodní plochu u nás a kromě toho i pestrost samotné cyklotrasy.

Lipno nad Vltavou je právem vyhledávaným rekreačním místem. V zimě si zde pak užijete lyžování, běžkařské tras nebo bruslení po zamrzlé ploše vodní nádrže Lipno.

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lipno_nad_Vltavou

https://www.lipno.cz/obce-regionu/lipno-nad-vltavou