Bolí vás rameno? Zkuste tejpy!

1
3457

Rameno je složitý a relativně nestabilní kloub, který každý z nás denně intenzivně používá. Příčiny obecné bolesti ramene jsou rozsáhlé a mohou být způsobeny zraněním mnoha svalů, vazů, šlach, nervů, chrupavek nebo kostí, které tvoří rameno komplexně.

Příčiny bolesti ramene

Ačkoli bolest ramene může mít mnoho různých příčin, je často spojena s tzv. kulatými rameny. Sklopení ramen dopředu téměř vždy uleví bolesti v rameni a zmírní i svalové křeče. Na chvíli vám to sice uleví, ale prohlubujete tím svalovou dysbalanci. Ruku v ruce s bolestí v rameni tak lidé trpí bolestmi krční páteře.  Tento problém je typický téměř pro všechny, kteří pracují v kanceláři.

Jediným řešením je rozseknout začarovaný kruh a naučit se správné pohybové stereotypy. Jedině tak, že rameno bude pracovat biomechanicky správně, se bolesti zbavíte. Navštivte fyzioterapeuta, ten vám pomůže špatné pohybové návyky z mládí přenastavit. Při léčbě zamrzlého ramene se osvědčuje kombinace několika metod. Manuální terapie, ve spojení s cvičením, použití laserové, nebo magnetické terapie. Zafixovat svaly v okolí ramenního kloubu pomůže odborné tejpování ramene.

Kinesiotaping je léty praxe ověřená metoda. Pomáhá snižovat bolesti, podporuje hybnost kloubů, snižuje lyfedémy a předchází také svalovým kontrakcím a křečím.

Na rameno lze použít tejpy k podpoře stability ramene a ke zlepšení síly rotátorové manžety. Tejpování deltového svalu urychlí fyzioterapii po úrazech ramene a umožní rychlejší návrat k běžným denním činnostem.

a sníženou silou rotátorové manžety. Váš fyzioterapeut vás může naučit různá cviky ke zlepšení síly rotátorové manžety a stability ramene.

Kineziologická páska může být použita k usnadnění vaší rotátorové manžety a ramenního deltového svalu. Může rozšířit vaše fyzioterapeutická cvičení a zajistit, abyste rychle získali sílu a správný pohyb kolem ramene.

Před použitím tejpů se doporučuje konzultace fyzioterapeutem, zda je pro vás tejpování vhodné. Na škodu není ani odborné zaučení, abyste si časem mohli aplikovat tejpy i sami doma.