Bojíte se o práci? Začněte při zaměstnání podnikat

0
1630

Současná situace zaměstnanců, a hlavně zaměstnankyň v České republice není nikterak veselá. Pokud zrovna nepracujete ve státním sektoru, zdravotnictví nebo v těch několika málo oborech, kterým pandemie neškodí, či dokonce prospívá, možná se bojíte o místo. Nebo o výplatu, řada firem totiž momentálně zaměstnancům nevyplácí bonusy a další benefity, někde manažeři dokonce sáhli k dočasnému snížení mezd.

Podnikání je lepší než vedlejšák

Konzervativnější lidé by vám možná poradili, abyste si našla brigádu nebo jiný přivýdělek, pokud máte pocit, že se pod vámi v práci kývá židle. Mnohem lepší ovšem je začít podnikat jako OSVČ. Taková forma přivýdělku je o poznání nejistější než doplňování zboží do regálů supermarketu nebo obsluha nejbližšího McDonaldu. Budete-li však mít tu pravou inspiraci, to, co začne jako pouhý přivýdělek, vás jednoho dne může začít živit.

Práce na sebe má i jiné výhody. I když bývá často časově náročnější než jiné formy zaměstnání, je také časově velmi flexibilní. Díky tomu můžete mít dostatek času na rodinu. Řada takových přivýdělků pak umožňuje práci z domova, což je pro mnoho lidí vítaným benefitem.

Může však mít i stinné stránky, je třeba nastavit si přísná pravidla, abyste nepropadla prokrastinaci:

  • Dejte celé rodině najevo, že pracujete a nemůžete být rušena
  • Sepište si vše, co chcete udělat
  • Nepolevujte, dokud nebudete mít hotovo

Nechte si poradit

Začátky podnikání bývají těžké, ale je třeba vše vidět v dlouhodobém horizontu. Uvědomte si, že to, co děláte, děláte pro sebe i pro svou rodinu. Nechte si radit od odborníků a sledujte nejnovější trendy, které mohou být rozdílem mezi vámi a vaší konkurencí. Vaše podnikání by pro vás mělo být především zábavou a mělo by vás naplňovat, zejména v době, kdy je jen přivýdělkem. Pak se z podnikání na částečný úvazek může jednoho dne stát základ vašich příjmů.


123jobs

123jobs media

123jobs recenze

123jobs media recenze