Abyste se v cizině nemuseli bát k lékaři

0
2155

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme. Málokdo si to uvědomuje, ale obvykle si dobré kondice a relativní fyziologické pohody začneme vážit až v okamžiku, kdy se nám něco přihodí, když nám hrozí riziko choroby nebo máme skutečně namále. Nepodceňujme prevenci. Buďme vždy a za každé okolnosti připraveni. Doma, v práci i na dovolené.

Do preventivních opatření, která se nevyplatí podceňovat, patří kvalitní pojištění. Úrazové pojištění by mělo být automaticky součástí našich životů nonstop. V případě, že vyjedeme za hranice naší vlasti, měli bychom si navíc opatřit cestovní pojištění, které nás chrání před rizikem vícenákladů za ošetření, jako pomoc v nouzi nebo coby asistenční služby.

Otázka číslo 1

Pojištění do zahraničí a koronavirus by mělo být otázkou Nr.1, kterou budou cestující za hranice řešit. Ve většině zemí jsou totiž poplatky za zdravotní ošetření mnohem vyšší než v Česku a typická „modrá kartička“ tuzemského pojištění se na 90% úkonů absolutně nevztahuje. Při platbě cash by se vám tak mohly nehezky protočit oči a nikdo z nás by si patrně na lékařskou pomoc nechtěl půjčit.

S ERGO vše zvládnete

Abyste byli krytí v maximálně možné míře, pojistěte se u ERGO pojišťovny. ERGO cestovní pojištění lze sjednat pro případ léčebných výloh v zahraničí, s volitelným připojištěním občanské odpovědnosti, zavazadel a úrazu. V nabídce je také připojištění rizikových sportovních aktivit a hlavně, ERGO má pojistné plněná i pro případ, že koronavirem v zahraničí onemocníte. Uhradí veškeré náklady, které cestovní pojištění pokrývá, a to včetně nákladů za lékařské ošetření spojené s případným onemocněním COVID 19.

Je ale třeba myslet na to, že pojistné plnění se nevztahuje na karanténní opatření. Uvíznete-li v hotelu z důvodu vyhlášení karantény, náklady na ubytování, stravu i zpožděný návrat do Česka jdou pouze a jen na váš soukromý účet.