Aby hostina proběhla bez otravy

0
2233

Uzeniny, saláty s majonézou, dortíky a omáčky – pro zvědavého pejska je slavnostní tabule prostě magnet. Co, když to neuhlídáte a pochutná si na tom i váš mazlíček?

  • Nepravděpodobná varianta č. 1.: nestane se nic.
  • Pravděpodobná varianta č. 2.: dojde k otravě.

Existuje i několik způsobů, jak předejít tomu, aby vám pes vlezl do misky se salátem.

Nakrmte zvíře před tím, než přijdou hosté. Nebude mít hlad, a vy budete mít větší šanci, že nikdo vám bude tahat smažené řízky ze stolu.

Zajděte se psem na delší a aktivnější procházku, aby si pořádně vybil baterky. Po návratu domů si pravděpodobně dopřeje odpočinek, takže nebudete muset hlídat ho každou vteřinu.

Vysvětlete všem členům domácnosti, především tím nejmenším, že se dělit s pejskem o dort opravdu nemusí.

Pokud se vám poštěstilo mít doma opravdu neúnavné a zvídavé stvoření, které vám stejně bude sedět u židle a stejně nedá pokoj, dejte na stůl i misku s pamlsky. Mazlíček dostane přece něco ze stolu, a bude tak mít pocit sounáležitosti.

Udělali jste pro prevenci všechno, ale nepomohlo to? Pak s největší pravděpodobností půjde o otravu.

Než se dovoláte veterináři, stihnete poskytnout pejskovi první pomoc sami, třeba v podobě veterinárního přípravku EnteroZOO. Částečky toho sorbentu navážou na sebe ty škodlivé  zbytky jídla a odvedou je z těla ven se stolicí. Každopádně si pamatujte, že v případě otravy dvojitá dávka přípravku opravdu neuškodí.