4 věci, na které nesmíte zapomenout, než vyrazíte na dovolenou

0
2332

Dovolená je splněným snem milionů Čechů. Téměř všichni toužíme alespoň jednou do roka „vypnout“ a zapomenout za starosti všedních dní. Předpokládáme, že k milovníkům cestování, plážování a dalších skvělých aktivit patříte i vy. Ale ještě než letos vyrazíte a začnete si užívat, ohlídejte si následující věci. Jedině tak prožijete pár zasloužených dní volna v klidu a bez zbytečného stresu.

1. Zkontrolujte platnost dokladů

V rámci EU se sice můžeme pohybovat s občankou v kapse, ale určitě by neměla být propadlá. Platí to samozřejmě i o řidičáku. A v případě dovolené ve vzdálenějších krajinách nezapomeňte v dostatečném časovém předstihu prověřit, zda máte platný cestovní pas. Vyřízením tzv. rychlopasu byste zbytečně provětrala peněženku. Dospělou osobu momentálně vychází na 4 000 Kč.

2. Rezervujte si parkování v blízkosti letiště

Chystáte se cestovat vzduchem, ale na letiště se dopravíte vlastním vozem? Pak vám přijde vhod výhodné parkování na letišti od Smile Parkingu, které vám umožní zastavit přímo u terminálu. Auto předáte řidiči, který ho přeparkuje do nedalekého hlídaného areálu.

Parkování na pražském letišti je praktické a mnohem bezpečnější než ponechání vozidla před domem na nehlídaném stání. Online rezervaci najdete na smileparking.cz.

3. Uzavřete cestovní pojištění

Nespoléhejte se na to, že se vám během dovolené nemůže nic zlého přihodit, protože jste opatrná. Raději si sjednejte kvalitní cestovní pojištění. Pár desítek korun za den vás nevytrhne – naopak získáte jistotu, že vás nečekaná událost finančně nepoloží na lopatky.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


4. Zabezpečte svou domácnost

Nechcete-li se vrátit do „vybíleného“ bytu, rozhodně o své cestě do zahraničí neinformujte známé na sociálních sítích. Naopak si najděte někoho, kdo u vás vyvětrá, zalije květiny a vybere poštu ze schránky. Váš domov by neměl vypadat osaměle, jinak se snadno stane terčem nezvaného hosta. A pokud jste to ještě neudělala, domácnost si pojistěte.