3 důvody, proč nesmí odpočívárna chybět v žádném wellness

0
1513

Když sníte o vlastním wellness, představíte si finskou saunu, infrasaunu, vířivku, bazén, solární louku… ale nezapomněli jste na odpočívárnu? Pro dokonalou relaxaci je totiž stejně důležitá, jako všechny ostatní wellness prvky. Proč je tedy dobré s odpočívárnou počítat od samotného začátku (zvláště ve veřejném wellness) a proč je pro ni lepší vyčlenit samostatnou místnost?

1. důvod: bez odpočívárny nemá wellness takové účinky

Možná vás to překvapí, ale například finská sauna znamená pro lidský organismus poměrně velkou zátěž. Horko v lidském těle startuje fyziologické procesy, které jsou energeticky náročné. Výdej energie je tedy v krátkém okamžiku rozsáhlý a to i pro zcela zdravé tělo.

A teď si představte, co se v organismu musí odehrát, pokud ho, rozpálené ze sauny, prudce zchladíte. Takové polévací vědro obsahuje několik desítek litrů řádně studené vody. Aby se tělo vyrovnalo se změnou teploty, musí opět vydat drahocennou energii.

To je hlavní důvod, proč je v každém dobrém wellness odpočívárna. Dopřejte tělu čas na regeneraci. Odpočinek také umožňuje, aby se organismus stabilizoval a postupně v něm proběhly ozdravné fyziologické procesy, které nastartovala sauna či vířivka.

2. důvod: odpočinková zóna jako samostatná terapie

Někdo má rád holky jiný vdolky. Ale odpočinek má rád každý. Stačí se položit na dokonale tvarované a vyhřívané lehátko nebo se posadit do pohodlného křesla. Zavřít oči, pustit si pomalou hudbu a ponořit se do světa snů.

Sami nebo s partnerem po boku podle toho, na co máte zrovna náladu. Vstřebávejte účinky předchozí wellness procedury nebo odpočívejte jen tak. Věnujte každý den trochu času sami sobě. Je to důležité pro vaše tělo i osobní rozvoj. Zasloužíte si to.

Aby byly účinky regenerace a relaxace ještě hlubší, využívá se při odpočinku terapie světlem a barvami (colorterapie) nebo pomocí vůní a aromat (aromaterapie).

3. důvod: vaše wellness dostane další rozměr

Odpočívat je fuška a málokdo odpočívat ve skutečnosti umí. Pohodlně vybavená odpočinková místnost, třeba s výhledem do udržované zahrady si o to, abyste do svého denního programu zařadili i odpočinek, sama řekne.

Aby vás nerušil provoz v dalších částech wellness nebo jiných místnostech domu či hotelu, je lepší mít odpočívárnu jako samostatně oddělenou. Ticho léčí a umožní vašemu tělu naučit se rozvinout relaxaci do dosud nepoznaného rozměru.

A mimoto: odpočívárna do každého dobrého wellness patří a jedno bez druhého zkrátka není úplné.

www.wellness-vision.cz