Zařizujeme jídelnu

0
115

Nejlépe strávený čas s rodinou je u jednoho stolu. Dříve byla jídelna v samostatné místnosti, ale v dnešní době je moderní spíše spojení kuchyně zároveň s jídelnou, aby bylo vše na dosah ruky. V případě, že je k dispozici velký prostor, spojení je i s obývacím pokojem. Můžete tak být se všemi členy rodiny neustále v kontaktu při běžných aktivitách. Sepsali jsme pro vás několik tipů na to, jak si vytvořit jídelnu, která bude nejen praktická, ale také stylová a budete se těšit na společné stolování s rodinou a přáteli.

Výběr nábytku

Ještě předtím, než začnete vybírat ty správné kousky nábytku do vaší nové jídelny, je třeba si prostor řádně změřit a případně rozvrhnout, kam jednotlivé komponenty umístíte. Nejdůležitější částí je jídelní stůl, kde se bude scházet celá rodina. Můžete také zvolit jídelní sety do kuchyně, které jsou dostupné v různých typech a velikostech. Pokud jste početná rodina nebo rádi trávíte čas s přáteli, zvolte například jídelní set pro 6 až 8 osob. Praktický bude i stůl, který disponuje rozkládacím systémem, ušetříte tak místo a rozložíte jej pouze v případě potřeby. Pokud ale máte menší prostor a vystačíte si s menším jídelním stolem, můžete zvolit jídelní set pro 4 osoby. Je ale také třeba brát ohled na výšku stolu a židlí, aby měli pohodlí všichni členové domácnosti. U židlí si můžete vybírat z nepřeberného množství dřevěných židlí, s vysokým opěradlem nebo stále více oblíbené jsou židle čalouněné. Tkaninu vyberete dle své fantazie a do čela stolu můžete zvolit křeslo jiného typu, tím docílíte, že interiér bude nezvykle moderní a útulný.

Doplňky jako nedílná součást

V případě doplňků máme na mysli především osvětlení, které je vhodné umístit přímo nad stůl. Trendy jsou závěsné lampy, které oživí celý interiér. Je třeba dbát na to, aby nebyla zavěšena příliš nízko, může pak překážet a neosvětlí celý stůl. Uprostřed stolu může být váza s kvítím, případně svíčka, solnička a pepřenka. Nic se nemá přehánět a tak to platí i ve stolování – zvolte hezké jednobarevné prostírání a užívejte si příjemnou atmosféru se členy rodiny.