Nejkrásnější dovolená

0
597

Pokud hledáte lokalitu kde strávit nejkrásnější dovolenou Vaše života, přečtěte si moje zkušenosti v následujícím článku. Na dovolenou snů jsem se vydala se svým manželem. Děti nám vyrostly a na dovolenou s námi už nejezdí. Jsme ve věku kolem čtyřiceti let a finančně na tom nejsme úplně špatně. Nemůžeme si dovolenou za statisíce ale dostatečnou částku na úžasnou dovolenou v tropech dokážeme našetřit. Rozhodli jsme se navštívit moji vysněnou destinaci Maledivy. Žádné jiné místo na světě tak neuchvátilo ještě před tím než jsem tam byla.

Dovolená na Maledivách

Na naši nezapomenutelnou dovolenou jsme letěli v únoru z letiště Vídeň. Let byl bez mezipřistání a trval 9 hodin. Jakmile jsme se přiblížili maledivským ostrovům a kapitán letadla klesl do menší výšky bylo možné pozorovat úžasné pohledy na ostrovy a ostrůvky v tyrkysovém moři. Už to byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Po přistání na Maledivách a vystoupení z letadla jsme byli zaskočeni intenzitou teplého vzduchu který nás obklopil. Odlétali jsme ze zimního počasí když zrovna padal sníh. V první moment to byl opravdu šok. Velmi rychle jsme se ale adaptovali, nasadili sluneční brýle a bylo nám fajn. Pasová kontrola proběhla bez problému a my mohli nasednou na člun a přesunout se tak na náš první ostrov.

Ostrov Fulhadhoo

Po vystoupení z lodě nás přivítal zaměstnanec našeho ubytovatele. Jako první jsme zvolili luxusní hotel. Chtěli jsme si to udělat co nejhezčí a hotel s bazénem a výhledem na moře byl dokonalou volbou. Pokoje byly úžasně designově vybavené, čisté a prostorné. Jídlo jsem měli na hotelu, ochutnali jsme ryby a mořské plody a typickou maledivskou kuchyni.

Co nás ale málem posadilo na zadek byla pláž. Byla jsem již na krásných místech ale až na Maledivách jsem uviděla tu nejkrásnější pláž na světě. Dlouhá, široká písečná pláž obklopená palmami a neskutečnými barvami Indického oceánu. Na ostrově nás bylo asi 10 turistů. Na pláž která má odhadem kilometr to opravdu není moc. Pláž jsme si tak vychutnávali většinou úplně sami.

Ostrov Fehendhoo

Na druhou část pobytu jsme se přesunuli na ostrov Fehendhoo. Ostrov má také dlouhou písečnou pláž. Bydleli jsme v malém penzionu. Nebyl zde takový luxus jako na prvním ostrově ale majitelé se o nás starali a pečovali každý den. Volba ostrovů a ubytování se nám opravdu povedla.

Na Maledivách jsme zažili odpočinek na pláži, krásné šnorchlování a překrásné výlety. Nikdy na tuto dovolenou nezapomenu. Maledivy vždy zůstanou v našich srdcích.