Máte zánět močového měchýře? Nechte si poradit, co dělat pro brzké uzdravení

0
666

K velmi častým onemocněním u žen i mužů patří zánět močového měchýře. K jeho prvním příznakům patří bolest v podbřišku, časté močení, jež je nepříjemné, bolestivé, v moči se také může objevit krev. U žen může být velmi často první vaginální infekce, a na ni naváže infekce močová. V takovém případě žena cítí bolest v podbřišku, svědění, mohou se dostavovat nepříjemné pocity celé vulvy a časté močení.

Zánět močových cest

Komplexním označením zahrnující nejčastěji zánět močového měchýře, zánět močové trubice, močovodů nebo dokonce ledvin, je zánět močových cest. Pokud dojde k zánětu ledvin, jedná se o vážný stav, kdy většinou prožíváme horečnaté stavy, cítíme bolest v oblasti beder, bolestivé a časté močení. Moč může zapáchat a obsahovat krev. Především u těhotných žen je nutné myslet na zánět ledvin, zvětšující se děloha může tlačit na močovody a přispívat k velmi rychlému rozvoji závažné infekce.

Především u žen je ale mnohem častější zánět močového měchýře spolu s močovou trubicí. U žen je močová trubice krátká asi jen 4 cm a vstup bakterií z pochvy, konečníku nebo zanesením při pohlavním styku, je velmi snadný.

Léčba zánětu močáku

Ti, kdo na zánět močáku trpí, poznají jeho příznaky již v úplném začátku. V takovém případě může pomoci zvýšení příjmu tekutin, pojídání brusinek, manózy, eliminace pití kávy, sexuálního styku a horké koupele.

Pokud se ale nemoc rozběhne, je potřeba zajít k lékaři a podstoupit cílenou léčbu. Nutné je dbát na intimní hygienu, podpořit imunitu, dodržovat režimová opatření. Vyzkoušet můžete GYNELLA® Intimate Wash, což je skvělá pomoc při řešení nepříjemných pocitů v intimních partiích.

Více informací k zánětu močových cest i GYNELLA® produktům najdete na webových stránkách gynella.com.