Vyrážíme na kemp

0
52

Stan, spacáky a karimatky vám asi připomínat nemusíme. Pokud je nemáte, existují půjčovny, kde si je za rozumný peníz můžete zapůjčit. Vybavení si vždy vyberte dle lokality, místa a terénu, kde hodláte stanovat. Do kempu se hodí velký a prostorný stan s předsíňkou a sezením venku, ale pokud se chcete stěhovat často z místa na místo, malý a lehký stan, který se dá snadno postavit, je určitě lepší. Mějte s sebou také dostatek teplých věcí. Nenechte se ovlivnit tím, že jste odjížděli během tropického počasí a předpověď také vypadá příznivě. Kolik lidí už na toto nečekaně doplatilo. Rána v srpnu navíc bývají studená a bouřky častější. Holinky a pláštěnky by tedy měly být základní výbavou.

Dalšími důležitými věcmi, které byste neměli zapomenout, jsou veškeré hygienické potřeby, toaletní papír a vlhčené ubrousky. Pokud se chystáte i vařit, tak vezměte vařič a náhradní bombičky, ešus, příbory, hrnečky a nůž. V neposlední řadě myslete na repelent proti hmyzu, kvalitní baterku, lékárničku, hračky a další zábavu. Poslouží určitě knížky, časopisy a společenské hry. 

Dopředu se informujte na vybavení kempu 

Bez připojení wi-fi se určitě pár dnů obejdete, ale máte-li s sebou batole, je třeba popřemýšlet o tom, kde ho budete přebalovat, mýt, vařit mu jídlo a podobně. Vyplatí se vzít s sebou dětskou stravu, která se rychle a snadno připravuje.Mějte věci sbalené v igelitech, aby ve stanu nezvlhly.

Pro postavení stanu vyberte vhodné místo, prohlédněte okolí, eventuálně ho vyčistěte od ostrých předmětů a dalších nebezpečných věcí.