Zpívá vaše dítko a má smysl pro rytmus? Přihlaste ho na ZUŠ

0
44

Je mnoho způsobů, jak můžeme dětem obohatit, ale také znepříjemnit život. Jedním z těchto způsobů je přihlášení ratolesti na ZUŠ. Někdy zde rodiče přihlašují děti proto, aby je dle svého názoru kvalitně „zabavily“ po čas, kdy potřebují být v práci, nebo když je jednoduše chtějí vést k hudbě, byť o to dítě nemá zájem. Jestliže je ale dítě na pohled pro hudbu jako stvořené, základní umělecká škola mu bude vyhovovat.

Nejen učení se na hudební nástroj

Základní umělecká škola, která je větší, nabízí nejen hudební obor, ale i jiné. Může se jednat např. o výtvarný obor, literárně – dramatický obor nebo taneční obor. Právě takové obory nabízí svým studentům ZUŠ Říčany. V měsíci květnu proběhnou talentové zkoušky, na které můžete přihlásit děti v různém věku.

Pro jaký hudební nástroj se rozhodnete?

V některých rodinách je hra na konkrétní hudební nástroj předem daná. Když jsou např. otec či matka nadaní a věnovali a věnují se hře na klavír, dítě si bude moci zahrát kdykoli bude moct a k tomuto nástroji bude mít blízko. Na ZUŠ Říčany ovšem můžete volit z hry na klavír, smyčcové nástroje, dechové nástroje, bicí, kytaru a elektrickou kytaru, dudy, harfu. Nechybí ani pěvecké oddělení a oddělení hudební teorie.

Kdy dítě do ZUŠ přihlásit?

Na ZUŠ Říčany mohou studovat již děti od věku 5 let. Jde o Přípravnou hudební výchovu. Studium trvá max. dva roku, během nichž se dítě seznámí se školou a se zvoleným oborem. U dětí, které jsou obzvláště talentované, je možné začít navštěvovat nástrojovou výuku. Po absolvování tohoto studia jsou děti rozdělovány do jednotlivých nástrojových oddělení, přičemž se přihlíží k výběru nástroje dítkem nebo rodičem a dispozicím dětí ke studiu zvolených.

Více informací o studiu na ZUŠ Říčany včetně kontaktů a informací k talentovým zkouškám 2023 najdete na zusricany.cz.