Výlety s dětmi aneb jak zpestřit i tu nejnudnější túru

0
399

Letní prázdniny patří výletům. Ne všem dětem se ale chce objevovat a někdy by raději zůstaly doma u pohádky. Jak tedy zajistit, aby je výlet nadchnul a vyrazili s vámi vstříc nezapomenutelnému dobrodružství?

Přiměřená délka trasy

Plánujete letní dovolenou? Pokud už plány dostávají reálnou podobu a vy už se vidíte se svými dětmi na vrcholcích hor, zpomalte. Aby byl výlet podle vašich představ, je důležité upravit délku a obtížnost trasy tak, aby vše vaše dítě bez problémů zvládlo. Pokud plánujete delší cestu a máte malé dítě, nezapomeňte se vyzbrojit terénním kočárkem či nosítkem, díky kterému budete moct zachránit situaci v případě náhlé únavy.

Správná výbava

Adekvátní výbavu je dobré nepodcenit. Vaše dítě by mělo mít vhodné obutí i oblečení a v batohu by nikdy neměla chybět pláštěnka, která dítě ochrání před případným deštěm. I když vyrážíte na krátký výlet, nic nepodceňte a sbalte s sebou i plný svačinový box s vydatným jídlem a pitím.

Vyhledávejte interaktivní prvky

Děti milují hřiště a různé druhy interaktivní zábavy, proto je dobré najít naučné stezky, které takové prvky mají nebo se cestou zastavit na zajímavém hřišti, kde se po dlouhém chození budou moci odreagovat. Díky tomu se děti trochu odreagují, zažijí něco nového nebo se zabaví při plnění zajímavých úkolů. Pokud na vaší trase žádný takový prvek není, zajímavou variantou pro větší děti může být i geocaching.

Přibalte zábavu navíc

I ten nejzajímavější výlet se neobejde bez trochy nudy při čekání na vlak nebo při dlouhé cestě autem. Zabalte svému dítěti oblíbené dětské knížky, kterými si bude moct listovat nebo si připomeňte nějaké hry z vašich dětských let, které vám rozveselí každou dlouhou chvíli.

Některé výlety mohou být pro děti náročné nebo méně zajímavé, proto nezapomeňte vnímat i jejich potřeby a přání. Díky tomu si výlet jistě všichni užijete a budete na něj vzpomínat ještě dlouhé roky.