Novinky pekařství Hello! a Mr.Baker: ochutnejte léto po italsku

0
1126

Léto je za dveřmi. Ti mladší z nás se těší na prázdninové volno, starší plánují dovolenky a výlety, každý však jistě máme nějaký důvod, proč se na léto těšíme. Ať už jste milovníci slunečných přímořských pláží, nebo preferujete dobrodružnou dovolenou v horách, v Itálii si jistě přijdete na své. Kromě výše jmenovaného nabízí však tato země i jedinečnou gastronomii; pro tu však nemusíte jezdit stovky kilometrů daleko. Pekařství Hello a Mr.Baker přichází s horkými letními novinkami ve stylu bella Italia!

Z nového italského sortimentu můžete ochutnat třeba křupavý cereální croissant caprese s mozzarellou a šťavnatými rajčaty. Typicky italskou atmosféru pak navodí chutná žitná kostka s černými olivami v živelné kombinaci s balkánským sýrem.

Fanoušci lahodných uzenin ale také nepřijdou zkrátka; pro ně zkušení pekaři připravili mimo jiné ciabattu s mortadelou a mozzarellou. Právě mortadela je přitom významnou součástí italské gastronomické historie: recept pocházející ze severoitalského města Bologne je stará téměř 2000 let. Ve svém výnose o ní napsal i kardinál Girolamo Farnese, tedy důležitá osobnost církevních dějin v období renesance.

Jak je vidno, tradiční receptury italské kuchyně přežily dodnes a vy je nyní můžete ochutnat na všech pobočkách pekařství Hello! a Mr.Baker. Prodejny najdete na vlakových nádražích a zastávkách hromadné dopravy po celé republice. Nejnověji se pak s moderním konceptem Hello! můžete setkat v Praze ve vestibulu metra Veleslavín či v Děčíně.

Navštivte některou pobočku a nechte se okouzlit kvalitou tradiční italské kuchyně!