Výběr kožené peněženky

0
1994

Ačkoliv je kožená peněženka jednou ze základních věcí, často na ni zapomínáme a neuvědomujeme si, že bychom třeba potřebovali novou. Zkrátka bereme ji jako takovou samozřejmost, že jí nevěnujeme vůbec žádnou pozornost. Jste si však jistá, že právě vaše peněženka je stále ve skvělém stavu? Nepotřebuje náhodou vyměnit, není v rozích ošoupaná anebo již „přežitá“? Jestli jste se alespoň u jedné z těchto otázek musela zamyslet, zda náhodou odpověď na ně není kladná, je nejspíš na čase pořídit si peněženku novou. A to ne jen tak ledajakou, pořiďte si koženou peněženku, se kterou budete konečně spokojená a která vám dlouho vydrží. Jakou peněženku si tedy vybrat?

Mince nebo bankovky?

Mincovník je jednoduchou, ale přesto praktickou záležitostí. Jak už jeho název vypovídá, využijete ho na úschovu drobných mincí, ale vejde se do něj i pár bankovek nebo nějaké drobnosti, které nechcete ztratit. Jeho nesporná výhoda je v tom, že je malý a skladný, ale přitom všechny mince drží pohromadě a zabrání jejich nepříjemnému cinkání například při chůzi. Pokud u sebe naopak nosíte stále jen samé bankovky, mohla by se vám hodit spona na peníze, kterou můžete použít i na platební či věrnostní karty. Často však při placení bankovkami získáte nazpět mince, proto je vhodné sponu na peníze kombinovat s mincovníkem nebo normální peněženkou.

Pro elegantní dámy

Sázkou na jistotu však stále zůstávají tradiční kožené peněženky. Ty se vyrábí v několika různých modelech lišících se zejména velikostí a formálností provedení. Právě na formálnost peněženky byste se měla dívat, pokud pracujete na nějaké významné pozici, kdy by vám při placení příliš extravagantní peněženka mohla udělat špatnou službu. V takovém případě byste si měla vybrat nějakou elegantní jednobarevnou koženou peněženku, pokud možno tmavé barvy – černou, hnědou nebo klidně sáhněte i po červené barvě peněženky, která podtrhne vaši ženskost.

Hravé a odlehčené

Zejména mladší ženy však rády s peněženkami experimentují a vybírají si kožené peněženky pestřejších barev a potisků. I zde platí, že všeho moc škodí, pokud však bude vzor v rozumných mezích, není to nic proti ničemu a jen vám to pomůže vtisknout peněžence osobitého ducha.