Víte, které vybavení vám usnadní péči o často chované domácí mazlíčky?

0
2070

Mít doma kočku, psa nebo třeba morče či křečka je snem mnoha dětí i dospělých. Je skvělé si tento sen splnit a proměnit jej v realitu. Jakmile máme ale živého tvora doma, je potřeba mu přizpůsobit nějakým způsobem interiér, pořídit vybavení, které ho bude bavit ve chvílích, kdy se mu nebudeme moci věnovat my, nebo nám pomůže s přepravou a podobně. Zde je pár doporučení na chovatelské potřeby, které uvítáte v péči o kočku, králíčky nebo třeba morče.

Už máte doma kvalitní škrabadlo pro kočky?

Kočka, která se doma nudí, může během jednoho dne, kdy jsme v práci nebo ve škole, napáchat spoustu neplechy. Zvláště mladé kočky a kocouři se rádi vydovádí, ale stejně tak s oblibou ulehnou do soukromí domečku, nebo se usadí na vyvýšené ploše a sledují, co se kde mihne. Moci se protáhnout, bez uzardění vystrčit drápky a škrábat dosyta, je také důležité.

Skvělým pomocníkem pro kočičí mazlíčky jsou škrabadla. Škrabadla pro kočky mohou mít různou výšku, barvu, mohou nabízet různé aktivity. Větší model může sloužit i pro více koček. Důležité ale je, aby bylo škrabadlo stabilní a pokud bude pro dvě kočky, mělo i dva domečky nebo víc prostoru ke hraní, pozorování… Škrabadla jsou hezkým doplňkem, interiér nijak nenaruší, spíš naopak.

Obrovská klec pro morčátka, králíčky i ježka

Zábavu a prostor je dobré dopřát i menším mazlíčkům. Třeba taková dvoupatrová klec pro morčata nebo králíčky je pro ně doslova hřištěm snů. Bez obav je můžete nechat dovádět tam, kde máte právě prostor. Kvalitní zpracování umožní přemisťování i skvělé zabezpečení před únikem.

Pokud dáváte během hezkých dnů křečky nebo morčátka ven, bude se vám hodit i venkovní kryt s podlahovými deskami pro drobná zvířata.

Více informací najdete na webových stránkách finecase.cz.