Vinylové podlahy PARADOR – exkluzivní kvalita pro každý interiér

0
2305

Vinylové podlahy patří k nové generaci podlahových krytin, které se mezi zákazníky těší stále rostoucí oblibě. Důvodem jsou velmi dobré funkční vlastnosti, široké možnosti designu i univerzalita jejich použití. Vinylové podlahy v sobě spojují exkluzivitu s funkčností a jako takové si zaslouží, aby se o nich všichni, kdo plánují stavbu či rozsáhlejší rekonstrukci, dozvěděli co nejvíce. Jaké konkrétní výhody tedy vinylové podlahy nabízí? A proč si vybrat právě vinylové podlahy PARADOR?

Vinylové podlahy a jejich základní vlastnosti

Materiálem, ze kterého jsou vinylové podlahy vyrobeny, je PVC – polyvinylchlorid. Podlaha je skládána z několika jeho vrstev a výsledkem je povrch, jež je pro chůzi teplý a velmi příjemný. Tím ale výčet pozitivních vlastností vinylových podlah v žádném případě nekončí, zmínit je třeba velmi vysokou odolnost (mechanickou stejně jako chemickou), životnost, či snadnou údržbu.

Alergici  ocení také hypoalergenní vlastnosti PVC se speciální povrchovou úpravou a podstatný je i fakt, že vinylové podlahy lze využít prakticky v jakýchkoliv interiérech, obytných i komerčních. Díky již zmíněné vysoké odolnosti lze vinylovou podlahu použít i v průmyslových provozech jako jsou prodejny či sklady. Podlahy tohoto typu jsou navíc nenasákavé a hravě tak obstojí i coby podlahová krytina pro kuchyni či koupelnu.

Podlahy PARADOR – značka maximální kvality

I přes to, že vinylové podlahy nalézají i průmyslové využití, v obytných interiérech dokáží vykouzlit nesmírně elegantní a luxusní design. Podlahy znaky PARADOR patří v oboru k nejoblíbenějším, jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů a snadno naplní požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Ti si navíc mohou vybrat z široké nabídky kolekcí. Základní výběr zahrnuje tři typy podlah – z lepeného vinylu, z vinylu čistého a z tzv. vinylu na HDF desce. V případě všech tří typů je následně k dispozici řada dekorů vhodných pro tradiční i vyloženě moderní interiéry.

Lepený vinyl s označením Basic 2.0 je určen pro lepení po celé podlahové ploše a k dispozici je hned v osmi dekorech dřeva, z nichž každý je k nerozeznání od skutečných dřevěných prken. Podlahy tohoto typu mají tloušťku 2 mm a svými vlastnosti naplňují všechny výše popsané charakteristiky.

Čistý vinyl je oproti vinylu lepenému pokládán jako plovoucí podlaha se zámkovým systémem. Dodáván je ve dvou variantách, s tloušťkou 5 mm, resp. 4.3 mm. I v tomto případě mají zákazníci na výběr z řady dekorů, včetně dřevěných vzorů. Podlahy z čistého vinylu jsou nabízeny v kolekcích Classic 2050 a Basic 4.3.

Kolekce PARADOR Classic 2030 a Basic Plus 30 patří do skupiny vinylových podlah na HDF desce. V tomto případě je vinyl na korkové desce, což výrazně zvyšuje akustický komfort v interiéru. Tloušťka podlahy tohoto typu se pohybuje od 9.4 mm do 9.6 mm. V katalogu je opět na výběr z řady dřevěných dekorů, ze kterých si vyberete ať již je design vámi zařizovaného interiéru jakýkoliv.

Více na: www.vinylove-podlahy-supellex.cz