Štěstí a šperky

0
529

Štěstěna je sice vrtkavá, mnozí lidé však věří, že se jim může určitým způsobem podařit si ji naklonit. Zejména lidé, kteří rádi riskují nebo se baví hazardem, mnohdy spoléhají na předměty, které jim pomohou zvrátit nepřející osud

Hazard a štěstí ve hře jsou tradičně spojovány s amulety a talismany, které mohou mít podobu šperků s motivy několika specifických tvarů vycházejících z různých kulturních prostředí. 

V západní kultuře se tradičně v této oblasti objevují takové tvary, jako jsou čtyřlístek či podkova, případně malý kominíček nebo prasátko, které tradičně symbolizuje hojnost. 

K těmto tvarům se pak přidávají symboly z jiných kultur, jedná se především o čínské mince, Horovo oko (egyptská mytologie) případně o strom nebo květinu života.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o zvířatech?

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o tom kdo a co dělá šaman nebo co je to pentagram a jeho historie nebo například jak je to s naším biologickým předkem, což je opice.